Szymanski için flaş sözler! “30 milyon Euro…”

Fenerbahçe forması giyen Sebastian Szymanski için flaş bir transfer iddiası ortaya atıldı.

Polonyalı gazeteci Filip Cieslinski, Szymanski’nin sezon sonunda 30 milyon euro bedelle takımdan ayrılabileceğini söyledi.

“AVRUPA’NIN İLGİSİNİ ÇEKİYOR”

Szymanski ile ilgili açıklamalarda bulunan Cieslinski, “Szymanski’nin Fenerbahçe’deki başlangıcında bundan daha iyisini hayal etmek zor olurdu. Elbette Fenerbahçe’nin maçlarını izlerken daha az göründüğü anlar var, her zaman oyunun mutlak lideri değil. Böyle bir rol Fred’e verilebilir ancak Szymanski de çok etkili ve bu rakamlara yansıyor. Bu durum Avrupa’daki büyük kulüplerin de ilgisini çekiyor.” dedi.

“YAPTIKLARI HER ŞEYİ ANLATIYOR”

Polonyalı yıldız için açıklamalarına devam eden Cieslinski, “Fenerbahçe macerası Szymanski tarafından “dünyaya açılan bir pencere” olarak görülmeli. Bu zaten gerçekleşiyor ve bunun için çok çalışıyor. Medya, Szymanski’yi sık sık Alex de Souza ile kıyaslıyor. İki oyuncu da benzer rakamlara sahip. Szymanski’nin 16 maçta attığı 8 gol ve yaptığı 4 asist her şeyi anlatıyor.” ifadelerini kullandı.

“ARA TRANSFERDE TEKLİF”

Fenerbahçe’nin Szymanski’nin sözleşmesine yüksek bir serbest kalma maddesi eklemek istediğini söyleyen Cieslinski, “Kulübün yetkilileri Szymanski’nin sözleşmesini yüksek bir bir serbest kalma maddesi içerecek şekilde yeniden düzenlemek istiyor. Böylece yabancı takımlarla yapılacak görüşmelerde pozisyonları daha da güçlenecek. Bana göre, 5 büyük ligden ara transfer döneminde teklif olacaktır.” dedi.

“30 MİLYON EURONUN ÜZERİNDE TEKLİF GELİR”

Fenerbahçe’nin şampiyonluk için 24 yaşındaki futbolcuyu sezon sonuna kadar elinde tutabileceğini ve ardından ayrılmasını kabul edebileceğini iddia eden Polonyalı gazeteci, “Bu on yıl sonra kazanılacak ilk şampiyonluk olacak. Dolayısıyla kulüp için büyük bir olay. Szymanski’nin de piyasadeki değerini daha da arttıracak bir şey. Szymanski’nin sezon sonuna kadar Türkiye’de kalacağını ve sonrasında masada 30 milyon euro’nun üzerinde teklifler olacağını düşünüyorum.” diye konuştu.

“FENERBAHÇE HAYIR DİYEMEZ”

Cieslinski, Fenerbahçe’de taraftarların Szymanski’ye olan sevgisine rağmen kulübün bahsi geçen rakamda tekliflere hayır diyemeyeceğini aktardı.

Filip Cieslinski’nin konuştuğu Polonya sitesinde yer alan haberde, Szymanski’yi takip eden kulüplerin Napoli, Fiorentina ve Liverpool olduğu kaydedildi.

FENERBAHÇE PERFORMANSI

Fenerbahçe, Polonyalı futbolcuyu yaz transfer döneminde Dinamo Moskova’dan 9 milyon 750 bin euro karşılığında kadrosuna katmıştı. Fenerbahçe forması altında 16 maça çıkan başarılı futbolcu, 8 gol attı ve 4 asist yaptı.

KAYNAK: AKŞAM GAZETESİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx