Köy Ağası, 14 Yaşındaki Çocuğu İstismar Etti! ‘Anneme Para Veriyordu’

Şanlıurfa’da çevresinde ‘köy ağası’ olarak bilinen ve muhtarlık yaptığı öğrenilen 70 yaşındaki Nihat Y., 14 yaşındaki bir çocuğu defalarca istismar ettiği gerekçesiyle yargılandı. 

Mahkeme, ‘erkekliğim bitti’ diyerek kendini savunan Nihat Y.’yi tutuksuz yargılarken, istismara uğrayan çocuğun kardeşi, annesinin Nihat Y.’den para aldığını söyledi.

Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesinde muhtarlık yaptığı ve toprak zengini olduğu bildirilen 70 yaşındaki Nihat Y’nin, yoksulluk çeken bir ailenin 14 yaşındaki çocuğunu defalarca istismar ettiği iddia edildi.

Birgün’de yer alan habere göre, küçük çocuğun anlattıklarına karşın tutuksuz yargılanan Nihat Y’nin, çocuğun annesine düzenli aralıklarla, “Para yardımı” yaptığı belirtildi. İstismara maruz bırakılan çocuğun Çocuk İzlem Merkezi’nde anlattıkları ise istismarın boyutunu gözler önüne serdi.

Çocuk İzlem Merkezi’nde kayıt altına alınan Z.K’nin anlattıkları, istismarın boyutunu ortaya koydu. Tutanaklara göre, 2009 doğumlu Z.K, ortaokuldayken ailesi tarafından okuldan alındı. Anne, babası ve beş kardeşiyle birlikte yaşadığını belirten Z.K, ailesi tarafından şiddete maruz bırakıldığını söyledi.

Toprak zengini ve köy muhtarı Nihat Y’nin annesinin arkadaşı olduğunu ifade eden küçük çocuk, “2021 yılında annem bir gün, ‘Hastaneye gideceğiz’ dedi. Hastaneye gittiğimizde bu adam da geldi, arabasına bindik” dedi.

Nihat Y’nin arabada vücuduna dokunduğunu anlatan Z.K, sözlerini şöyle sürdürdü:

‘Annem ve kardeşim arabanın arka koltuğundaydı. Nihat’ın bana dokunduğunu annem de gördü. Boş bir araziye gittik. Önce arabada, annemin yanında dokundu. Annem arabadan inince dokunmaya devam etti. Annem arabadan inince bir ağacın yanına oturdu. Nihat beni yanağımdan ve dudağımdan öpmeye çalıştı. Beş on dakika kadar bana dokundu. Sonra eve döndük ve anneme, ‘Ben bunları yapmak istemiyorum’ dedim. Annem bana kızdı.’

“Annem ‘Git’ diyordu”

2021 yılında maruz kaldığı istismarın 2023 yılına kadar da devam ettiğini kaydeden Z.K, 25 Ekim’de alınan ifadesinde ise şu ifadeleri kullandı:

‘Nihat’ın bana son dokunması 24 Ekim’de oldu. Nihat beni çağırıyordu, annem ise ‘Git’ diyordu, ben de gidiyordum. Boş bir araziye gidiyorduk. Kendi özel bölgesine dokunmamı istiyordu. Bunları yaparken bana 200-300 TL ya da bin, 2 bin TL gibi paralar veriyordu. Okul eşyalarımı alıyordu. Annemin arkadaşıydı. Babamın olanlardan haberi yok. Olayı arkadaşlarıma anlattım, anneme de ‘Kendimden utandığımı’ söyledim. Çalışmak istediğimi belirttim ama annem, ‘Zaten para gelmiyor mu?’ dedi. Anneme bir şey olmayacaksa Nihat’tan şikayetçiyim.’

Küçük kardeşi annesinin para aldığını doğruladı

Küçük çocuğun anlattıklarını, 2013 doğumlu olan kardeşi M.K. de doğruladı. Nihat’ın ablasına dokunduğunu ifade eden M.K, şunları kaydetti:

‘Nihat isimli şahsın köy ağası olduğunu duydum. Ablama para veriyordu, ablam da parayı anneme veriyordu. Annem Nihat için ‘Hayırsever bir kişi’ diyordu. Nihat isimli kişi arabada ablama, ‘Eğer dokunmazsan videonu atarı__m’ dedi ve ablama bir şeyler izletti. İfademden sonra babama teslim olmak istiyorum.’

‘Erkekliğim bitti’ savunması

İstismar iddiasıyla tutuklanan Nihat Y. ise Şanlıurfa 3’üncü Sulh Ceza Hakimliği’nde çelişkili ifadelerde bulundu. 

Yaşı itibarıyla kendi ihtiyaçlarını göremediğini savunan Nihat Y, beş yıldır tekerlekli sandalye kullandığını, “Erkekliğinin bittiğini” savundu. Aileyi iki yıldır tanıdığını ifade eden Nihat Y, “Annesi paraya ihtiyacı olduğunda beni arardı. Ben de varlıklı birisi olduğumdan aileye yardım ettim” diye konuştu.

Tutuksuz yargılama kararı

Nihat Y, hakkındaki suçlamaları reddederken hakimliğin skandal niteliğinde bir karara imza attığı öğrenildi. Mahkeme ilk duruşmada yargılamanın tutuksuz devam etmesine hükmetti. Nihat Y, yurtdışı yasağı ve adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx