İp mayoyla gezerek gözaltına alınmıştı… Melisa Aydınalp Bağdat Caddesi’nde “özgürlük yürüyüşü”ne çıkıyor

İstanbul Kadıköy’de Bağdat Caddesi’nde ip mayoyla gezdiği için gözaltına alınan manken Melisa Aydınalp’in görüntüleri tartışma yaratmıştı.

Yurt dışına çıkış yasağı ile serbest bırakılan Aydınalp’e, haftanın en az iki günü müracaat ederek “ahlak ve toplumsal değerler” ile ilgili kitaplar okuma cezası verilmişti.

Geçtiğimiz günlerde yeni bir video yayınlayarak “Ben Melisa Aydınalp olarak kadın hareketlerine, kadın özgürlüklerine, kadın özgürlük seçimlerine, kadın özgürlük yürüyüşlerine, kadın kıyafetlerine, kadın seçimlerine, kadın hayatlarına sınırlamalar ve engellemeler getirmeye çalışmana ben izin vermeyeceğim.” diyen Aydınalp, bu kez de bir yazılı açıklama yayınladı.

“ÖZGÜRLÜK YÜRÜYÜŞÜME DAVET EDİYORUM”

“Artık özgürüm. Destekleriniz, paylaşımlarınız ve konuşmalarınız için çok teşekkür ederim. Kadınların haklarını ve özgürlüklerini kısıtlamak ve eve hapsetmek için yapıyorlar bunu. Ama olmadı. Benim de bir karşı atağım olacak tabii ki… Cuma günü Caddebostan – Bağdat Caddesi’nde olan özgürlük yürüyüşüme ve özgürlük hareketime hepinizi davet ediyorum. Basın açıklamama hepinizi davet ediyorum. İnsanların kadınlara olan desteği çok önemli ve hayati. Kadınların kadınlara yaptığı destek çok hayati ve önemli. Herkesi bu yürüyüşe ve harekete davet ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx