Hataysporlulara “Allah Size Depremi Bilerek Verdi” Diyen Tribün Lideri Murat Tanış’a Gökhan Zan’dan Sert Tepki

Türkiye Kupası maçında Mersin’de oynanan Hatayspor – Sakaryaspor maçı öncesinde Mersin tribün lideri olduğu belirtilen Murat Tanış isimli şahıs, Hataysporlulara vicdanları yaralayan çok ağır ifadeler kullandı. Hataysporlulara hakaretler savuran kişi, “Hataysporlulara dönerek ‘Allah size depremi bilerek verdi’ dedi. 

Murat Tanış isimli şahsın bu sözlerine sosyal medyada büyük tepkiler oluşurken en sert tepkilerden biri de o süreci en yakından yaşayan isimlerden biri olan Gökhan Zan’dan geldi. 

İşte yaşananlar… 

Hatayspor ve Sakaryaspor, Ziraat Türkiye Kupası maçı içn Mersin’de karşı karşıya geldi.

Karşılaşma öncesinde çevresindeki bir grup ile Hataysporlu taraftarların olduğu bölgeye giderek onlara vicdanları yaralayacak hakaretler savuran Murat Tanış isimli Mersin tribün lideri büyük tepkiler topladı.

İşte o akılalmaz görüntüler…

Murat Tanış’ın bu sözlerine sosyal medyada büyük tepkiler geldi ancak en sert tepkilerden biri, 6 Şubat depreminin her anında oraya olan ve süreci yakından takip eden Gökhan Zan’dan geldi.

İşte Gökhan Zan’ın sosyal medya hesabından yaptığı o paylaşım:

‘Murat Tanış, Allah senin belanı versin

Sözün bittiği, insanlığın bittiği, vicdanın bittiği bir güne şahit olduk. Ne söylesem, ne yazsam duygularımı anlatmaya yetmeyecek, yetmiyor da

Mersinspor tribün lideri Murat Tanış Efendi sözüm sana, senin gibileredir;

Siz Hataylılardan ne istiyorsunuz? Şu görüntüler elime ulaştığında nefesim daraldı, elim ayağım titredi.

Hatay ve Hataylılar olarak, şeytanın yeryüzünde vücut bulmuş haliyle tanıştık, tanıştı onlarca kardeşim. 

Dün Mersin’de, Hatayspor-Sakaryaspor arasında bir maç oynandı. Bende elimden geldiğince takip etmeye çalıştım. Bunca yıl spor ve sporun birleştirici gücüne defalarca şahitlik etmiş biri olarak, belki de ilk defa KÖTÜ İNSAN, VİCDANSIZ İNSAN, AHLAKSIZ İNSAN nasıl olur ilk kez öğrendim, öğrendik. Hataylı birçok kardeşimle beraber, üzülüp kahrolduk, isyan ettik.

Mersinspor’un tribün lideri Murat Tanış, sana sesleniyorum; 

Sen hizaya gel, haddini bil, edebini bil

Sen kim oluyorsun da, deprem gibi ağır bir felaketle sınanmış Hataylı taraftarlara, hakaret ve küfür ediyorsun? Bu biçare insanlara ağzına geleni nasıl sayıyorsun? Hiç mi utanman yok be adam senin? 

Belki bir umut birşeylere tutunmaya çalışan bu  insanlara umut olmak yerine etmediğiniz küfür, yapmadığınız ahlaksızlık, söylemediğiniz kötü söz kalmamış. 

Yüzlerce kez söyledim, Hatayspor’un maçlarını kendi sahasında oynayın, hem insanlara moral olur hem de insanlar yeniden şehri ayağa kaldırmak için, kendileri ayağa kalkmak için güç olur. Ama dinlemediniz, DİNLEMEDİNİZ

Beş para etmeyecek Murat Tanış ve onun gibi vicdansız, ahlaksız, insanlıktan nasiplenmemişlere meydanı bıraktınız. 

Ne Belediye Başkanı, ne bir Hatayspor yöneticisi ne de tek bir yetkili ağzını açıp tek laf etmemiş, bu insanların hakkını savunup yanında olmamış, elini taşın altına koymamış.  Kendi koltuk sevdanızdan sıyrılıp birlik olma zamanında Hataylı sporseverleri yok saydınız. Utanmadan ‘Allah sizi depremzede yapıyor, O……..’ diyenleri görmediniz, duymadınız!!

Bana bak Murat Tanış, sen Hatay’a da Hataylılara da KURBAN ol. Belki bir umuda sığınıp şehrinize misafir gelen DEPREMZEDE insanlara hakaretler saydığınız, küfürlerinizle bela okudunuz ya, işte o insanları el üstünde tutman gerekirken, sen kalplerini yerle bir etmişsin. Ben sana ne deyim, ne söyleyim bilemedim. İnsanlığı, sevmeyi, vicdanı bilmeyen adama bunları ben nasıl anlatayım? Depremle sınanmış acılı yüreklere, bir nebze mutluluğu çok görmeye, bir felakette senin yaşatmaya ne hakkın vardı?

 Allah seni bildiği gibi yapsın. Allahın gazabı üzerinde olsun, Allah kahretsin seni. İnsan olmayana, insanlıktan nasiplenmeyene, kalbinde zerre insanlık olmayana, İNSANLIĞI ben nasıl anlatayım??? Senin adına ben utandım, ben kahroldum, Hataylılar kahroldu.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx