Fazıl Say’dan Başkan Erdoğan’ın İsrail-Filistin çatışmasındaki tutumuna övgü

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı İsrail’e “Aksa Tufanı” adıyla kapsamlı saldırı başlatmıştı.

İsrail ile Hamas arasındaki savaş devam ederken, Piyanist Fazıl Say gündeme dair görüşlerini sosyal medya hesabından paylaştı.

İsrail’in Gazze’ye yaptığı hava operasyonlarını eleştiren ve sivil ölümlere sessiz kalmayan sanatçı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tebrik etti.

“NETANYAHU SİYASETİNİN BU DÜNYADA YERİ OLMAMALI”

Netanyahu’yu eleştiren ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tutumunu destekleyen Fazıl Say X’te paylaşımda bulundu. “Netanyahu siyasetinin bu dünyada yeri olmamalı” diyen Say, “Netanyahu siyasetinin bu dünyada yeri olmamalı. Savaş, terör, vahşet…Katliam… Bu siyasetin bu dünyada hiç bir yeri yoktur, olmayacaktır. İnsanlara, yaşama hakkı ve eşit haklar vermeyen her siyaset “ölüm kültürü” vahşetini yaratandır. İsrail halkı aylarca bu berbat siyaseti” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tutumunu öven Say şunları paylaştı;

Bu berbat siyaseti Protesto ettiler. Bizzat şahidim. Şunu da eklemek isterim, hatta tüm eleştiri oklarını almayı göze alarak,; Erdoğan şu ana kadar barış için dünya üzeri en iyi, en doğru açıklamaları yapan liderdir. Rusya-Ukrayna savaşında da bu bence böyleydi. 

CELAL ŞENGÖR VE İLBER ORTAYLI’DA ERDOĞAN’IN TUTUMUNU ÖVMÜŞTÜ

Prof. Dr. Celal Şengör, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıları hakkında “İsrail-Hamas savaşı çıktığından beri en akıllı lafı Tayyip Erdoğan etti. Bu Amerikalı aptallar dünyanın en büyük uçak gemisiyle İsrail’in arkasındayız dedi. Ulan siz Ukrayna’da, Vietnamda, Asganistan’da çuvalladınız!” açıklamasını yapmış, Ünlü tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı da, Şengör’ün açıklamalarına, “Evet, doğru” diyerek katılmıştı. Ortaylı, “Ukrayna’da, Vietnamda, Asganistan’da çuvalladı. Cahil herifler” ifadelerini kullanmıştı.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx