Borsa İstanbul’da güne tedbirle başlayacak hisseler

Investing.com – Borsa İstanbul tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna yapılan açıklamada 6 hisseye çeşitli tedbirler getirilmesine karar verildiği bildirildi.

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında ISKUR payları, 26 Eylül 2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 25 Ekim 2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir iletim kanalları kısıtlanarak (internet emir yasağı ile) işlem görecek. ISKUR payında halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan açığa satış ve kredili işlem yasağı, brüt takas, emir paketi ve tek fiyat işlem yöntemi tedbirleri de internet emir yasağı tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecek.

MIATK payları, bugün seans başından 25 Ekim 2023 seans sonuna kadar tek fiyat işlem yöntemi ile işlem görecek. MIATK payında halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan açığa satış ve kredili işlem yasağı, brüt takas ve emir paketi tedbirleri de tek fiyat işlem yöntemi tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecek.

ATATP, GWIND, KNFRT ve NATEN payları, bugün seans başından geçerli olmak üzere seans başından 25 Ekim 2023 tarihinde seans sonuna kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx