Borlease Halka Arzı Ne Zaman? BORLS Borlease Otomotiv Halka Arzında Hisse Fiyatı Ne Kadar?

Bir süredir hız kesen halka arzlar yeniden hızlanıyor. Borsa’da halka arz tarihleri araştırılmaya devam ederken, SPK’nın halka arzına onay verdiği şirketlerden Borlease Otomotiv halka arzı başladı. Google’da Borlease Otomotiv halka arzı ne zaman? Borlease Otomotiv kimin? BORLS hisseleri ne kadar? Borlease Otomotiv hisseleri hangi banka ve kurumlardan alınabilir? diye aratılıyor. Cevapları burada.

Borlease Otomotiv Halka Arzı Ne Zaman?

Borlease Otomotiv A.Ş. halka arzı 11-12-13 Ekim 2023 tarihlerinde yapılacak.

Borlease Otomotiv A.Ş. Kimin?

2013 yılında Bor Holding’in ilk şirketi olarak filo kiralama, kısa dönem araç kiralama, özel araç yönetimi, FİLOM, Telematics, Implant ve Yakıt Yönetimi hizmetleri ile kuruldu. Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Cem Hancan, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Müge Çetin, Yönetim Kurulu Üyeleri de Murat Timur, Murat Şahin ve Fehmi Sertdemir’dir. Yüzde 100 Bor Holding iştirakidir.

BORLS Halka Arzında Borlease Otomotiv Hissesi Ne Kadar? Borlease Otomotiv Hisse Kodu Ne Olacak?

BORLS koduyla işlem görecek olan Borlease Otomotiv A.Ş. hisseleri 25,29 TL’den talep toplanacak.

BORLS Halka Arz Sonrası Hisse Yapısı Nasıl Olacak? Borlease Otomotiv Halka Arz Gelirini Nasıl Değerlendirecek?

Borlease Otomotiv A.Ş. ortaklık yapısında 28 milyon 200 bin TL tutarlı nominal hisse ile sermaye artırımı yoluyla, 18 milyon 800 bin lot Bor Holding ortak satışı ile halka arz edilecek. 4 milyon 700 bin TL ek satış da yine Bor Holding hisselerinden yapılacak.   

Halka arz gelirinin yüzde 65-70 ile yeni araç alımı, yüzde 30-35 ile de işletme sermayesi ve mevcut kredi borçlarının geri ödemesi yapılacak.

Borlease Otomotiv Halka Arz Büyüklüğü Ne Kadar? Borlease Otomotiv Halka Arz Sonrası Halka Açıklık Oranı Ne Olacak? BORLS Halka Arzında İskonto Oranı Ne?

Borlease halka arz büyüklüğü yaklaşık 1,3 milyar TL olması öngörülürken, halka arz sonrası halka açıklık oranı yüzde 30,65 (ek satış dahil) oranında olacak. Borlease Otomotiv halka arzında iskonto oranı yüzde 20,02 olmuştur.

Borlease Otomotiv Halka Arzında Satmama Taahhüdü Var mı? BORLS Halka Arzında Ne Kadar Hisse Gelir?

1 yıl ihraççı ve ortakların satmama taahhüdü bulunurken, 30 gün boyunca fiyat istikrarı taahhüdü bulunuyor. 

Halka arzda 1,7 milyon katılımcı olması halinde yaklaşık 24 lot, 2,1 milyon katılımda 19 lot, 2,5 milyon katılımda 16 lot, 2,9 milyon katılımda 14 lot, 3,3 milyon katılımda 12 lot, 3,7 milyon katılımda 11 lot, 4,1 milyon katılımda 10 lot ve 4,5 milyon katılımda yaklaşık 9 lot hisse gerçekleşme hesaplanıyor.

Borlease Otomotiv Halka Arzında Hisseler Nerelerden Alınabilir?

Borlease Otomotiv konsorsiyum lideri Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş. (TSKB) olurken, Borsa İstanbul’da işlem yapmaya yetkili banka ve yatırım kurumlarından halka arza başvurulabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx