40 yaş sonrası sağlıklı saçlar hayal değil! Saç dökülmesini durdurun, işte çözümü

Saç dökülmesi 40’lı yaşlardan sonra çok sık görülür, bazen genetik nedenlerden dolayı, bazen de saç büyüme hızının yavaşlaması nedeniyle.

Aynı zamanda menopoz ve hormonlardaki değişimle de ilgilidir. Saç derisi bakımı aynı zamanda saçın incelmesine de sebep olabilir, bu nedenle saç derisi bakımını rutininize dahil etmek saçların daha iyi uzamasına yardımcı olabilir.

40 yaşından sonra saç dökülmesi nasıl önlenir?

Stresinizin ardındaki nedenleri kabul edin ve anlayın. Bedensel ve zihinsel sağlığınız üzerinde çalışın. Eğer hormonlar bunun büyük bir parçasıysa, sebebini ve bu konuda ne yapılabileceğini görmek için doktorunuza danışın.

Saç derisi masajları kan akışını hızlandırmanın ve saç uzamasını teşvik etmenin harika bir yoludur. Saçınızı şekillendirirken nazik olmaya çalışın ve daha az zorlayıcı saç modelleri ve saç ürünlerini tercih edin.

Kimyasalları ve sürekli ısıyla şekillendirmeyi azaltın veya bunlardan kaçının. Sağlıklı ve dengeli beslenmek ve yeterince uyumak saçlarınızda da büyük bir fark yaratabilir.

Ayrıca saç uzamasına yardımcı olması için alabileceğiniz vitaminler hakkında da doktorunuzun görüşünü alabilirsiniz. Hint yağı gibi doğal yağların da saç uzamasında etkisi vardır.

40 yaş sonrası için kuru saç bakımları Saçlarınızı canlandırmak ve birikintilerden kurtulmak için haftada bir ya da 2 haftada bir arındırıcı şampuan kullanabilirsiniz. Saçlara nemi geri kazandırmak için haftada bir kez bakım uygulaması yapabilirsiniz. Amonyak içermeyen boyaları tercih edin veya saçınızı boyama sıklığını azaltın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx