WhatsApp Hikaye ve Durumunuza Kimler Baktı Öğrenin

WhatsApp Hikaye ve Durumunuza Kimler Baktı Öğrenin

26 Nisan 2020 4 Yazar: winman

Günümüzde en yaygın olarak kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp’tır. Mesajlaşmaya ek olarak uygulama üzerinden görüntülü yada sesli sohbette yapabilirsiniz. Bu uygulama her geçen gün özellikleri arasına bir yenisini daha ekliyor. Daha önceden Snapchat ve Instagram da kullanılan hikaye özelliği bu sefer de WhatsApp’a geldi. Ancak bu özellik Snapchat ve Instagram’da hikaye olarak geçerken WhatsApp uygulamasında durum olarak geçecektir.

WhatsApp üzerinden paylaşılan durumları tıpkı Snapchat gibi 24 saat kalıcı olacak daha sonra ise otomatikten silinecektir. WhatsApp uygulamasına girdiğiniz zaman sol tarafta yer alan küçük kamera simgesine tıklayıp durumunuza fotoğraf veya video atabilirsiniz. Bu işleme ek olarak durum alanına gelerek arkadaşlarınızın paylaşmış olduğu durumları yani fotoğraf ve videoları görebilirsiniz.Bu özelliğe ek olarak arkadaşlarınızın paylamış olduğu fotoğraf ve videolara yorum yaparak onlara mesaj da iletebilirsiniz.

WhatsApp durumlarında ki bir diğer özellik ise attığınız durumlara kimlerin baktığını görebilmeniz olacaktır. Bu işlemi yapmak zorluğu olmayan oldukça kısa ve basit bir işlemdir. Şimdi sizlere WhatsApp durumunuza kimlerin baktığını görebilmeniz için izlemeniz gereken adımları en basit şekilde anlatacağız. İlk olarak WhatsApp uygulamasına girerek attığınız hikayeyi açmanız gerekecektir. Hikayeyi açtıktan hemen sonra ekranın altında bulunan göz simgesini yukarıya doğru kaldırmanız gerekecektir. Bu işlem ardından karşınıza çıkan sayfa da durumunuza kimlerin baktığını görebileceksiniz. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.