VOLKSWAGEN İLE ANDROID ANLAŞMAYA VARDILAR

 

VOLKSWAGEN İLE ANDROID ANLAŞMAYA VARDILAR

Alman dev firması Volkswagen, yazılım dünyasına duyduğu ilgiyi bir kez daha gösterdi. Yakıt yönetimi ve kirlemeyi önleyici frenlere yakından ilgi duyup üreten firma, şimdi de elektronik kontrol ürünlerini geliştirmeye başladı. Geçtiğimiz senelerde Google, Volve Polestar aracılığıyla Volkswagen’i Android ile birleştirmişti. Polestar Google ve Android desteğini arkasına alan ilk otomobil olarak tarihe geçmişti.

Volkswagen’in Yeni Üreteceği Otomobiller Android Tabanlı Olacak

Volkswagen’in dijital araç ve hizmet proje sorumlusu Christian Senger önemli açıklamalarda bulundu. Sanger: ‘’Yazılım işleri günümüzde son derece karmaşık bir hale gelmiş durumda. Araçların bulut sistemlerinde yazılımlar bulunmakta. Bayi ve diğer satış noktalarında da yazılımlar bulunuyor. Çok fazla proteinin bu yüzden zarar gördüğünü söyleyebiliriz. Bu süreçte artık fazlasıyla verimsizlik var. Bugün milyonlarca araç üretiyoruz ve bu araçlar elektronik mimariler eşliğinde çalışıyorlar. Makine mühendisliği alanında boy gösterseydik kesinlikle şampiyon olurduk.’’ Dedi. Peki bu sözler ne anlama geliyordu?

Tüm yazılımları aynı çatı altında toplama planında olan Volkswagen, bir otomotiv üretim i işletim sistemini piyasaya çıkarmakta kararlı. Bu sistemin Volkswagen Polo ve Audi A8 ile birlikte çalışması planlanıyor. İlk etapta 12 Volkswagen otomobili bu proje için teste tutulacak. Henüz bu konuda resmi bir açıklamada bulunmadılar fakat Android tabanlı bir sistemi bünyelerinde barındıracaklarını söylediler.

Alman devi Volkswagen, piyasaya sürmek istediği Android alt yapı sürümünün aşağıda yer alan bütün teknik alanlarda ve daha fazlasında hizmet vereceği düşünülüyor.

 

— Güç Aktarım Sistemi

— Gösterme Ekranı

— Şase Yönetimi

— Denge ve Çekiş Kontrolü

— Sürüler için Gelişmiş Kullanma Desteği

— Bulut Sistemi

— Ortak Araçların Altyapısı

 

Christian Senger son sözlerinde Android temalı yazılımın 2025 yılına kadar 5.000 ila 15.000 kişiyi istihdam sağlayacağını sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir