Ulusal Yol Partisi Genel Lideri Remzi Çayır: ‘Millet İttifakı’nda bir umut yok’

Kırşehir’de Vilayet Lideri Şevket Göçmen tarafından karşılanan ve düzenlenen basın toplantısında konuşan MYP Genel Lideri Remzi Çayır, “Ankara’da, bir ışık huzmesi oluşacak. Türk milletine, Türk-İslam coğrafyasına ve mazlum milletlere sesleneceğiz. Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun seslendiği üzere sesleneceğiz” dedi.

“İktidar yorgun. Ülkenin yapısal bir değişikliğe sistem değişikliğine gereksinimi var” diyen Çayır, “Bu sistem ve yapıyla Türkiye bir yere varamaz. Bu sistemde MYP de gelse sonuçları AK Parti’nin sonuçlarından farklı olmayacaktır” diye konuştu.

“EVREN’İ YARGILADIK, DARBE ANAYASASINI KULLANIYORUZ”

İki gün sonra 12 Eylül’ün yıl dönümü olduğunu belirten Çayır, şunları kaydetti:

“Millet iradesini çalan Kenan Cihan’ı yargıladık. Müebbet mahpusa mahkum ettik lakin onun yapıtı olan darbe anayasasını yaşıyoruz. Adamın yapıtını yaşatıyoruz ancak kendisini cezalandırıyoruz. Bu absürt anayasa ile de Türkiye’yi yönetmeye devam ediyoruz. Millet İttifakı’nın ne dediği anlaşılmıyor, Cumhur İttifakı da yorgun ve bitkin. Millet İttifakı’nın da şu ana kadar ortaya koyduğu bir umut yok. Umut ulusal ittifakın oluşturacağı üçüncü yolda. Adayımızla birlikte milletin huzuruna çıkmayı planlıyoruz. En azından birinci tıpta bütün partiler kendi adayları ile çıkmalı. Kaideler ne olursa olsun MYP kaybetse dahi millete palavra söylemeyecek.”

Düzenlenen basın toplantısının akabinde partilisi Burak Gürbüz’ün düğününe geçen Çayır, nikah şahitliği yaptıktan sonra Kırşehir’den ayrıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.