Trabzonsporlu Djaniny’den ayrılık sinyali

Harika Lig ’in bitimine 3 hafta kala şampiyonluğu ilan eden Trabzonspor ’un Yeşil Burun Adalı golcü oyuncusu Jorge Djaniny Tavares Semedo, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) özel açıklamalarda bulundu.

Bordo mavili kadroya 2020 yılında katılan ve dönem başında ayrılığın eşiğinden dönen 31 yaşındaki santrfor, ayrılığa giden yolda yaşadıklarını, grupla birlikte kalma sürecini ve hakkında çıkan transfer iddialarını yanıtladı.  

“AYRILMAYI DÜŞÜNDÜĞÜMÜ İLETMİŞTİM”

Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı, geçtiğimiz hafta savunma oyuncusu Vitor Hugo ile santrfor Djaniny Semedo’nun dönem başında gruptan ayrılmayı düşündüğünü açıklamıştı. Teknik yönetici Avcı’nın açıklamalarını doğrulayan Djaniny yaşanan süreci, “Hepimiz açısından güç bir durumdu. Ne benim ne de kulüp açısından kolay durumlar değil. Bilhassa ben kendi açımdan baktığım vakit bir aile babasıyım ve ailemin her vakit yanımda olmasını istiyorum. Zira ailenizle birlikte olduğunuzda her şey daha kolay geliyor. Hayatınız daha rahat. Ailenizi, çocuklarınızı yanınızda gördüğünüzde hayatın daha kolay olduğunu görebiliyorsunuz esasen. Duyduğunuz şeyler hakikat. Dönem başında hocamızla yaptığımız konuşmada bu durumdan, yalnızca ailemin yanında olmak istediğimden ötürü ayrılma fikrimin olduğunu hocamıza iletmiştim. Daima bir arada oturup konuştuğumuzda burada kalma kararı aldım” diye konuştu. 

‘KALMASAYDIK KONUTUMUZDA ÜZGÜN HALDE İZLİYOR OLABİLİRDİK’

Teknik yönetici Abdullah Avcı ile yaptığı konuşma sonrasında Hugo ile birlikte ekipte kalarak gerçek bir karar verdiklerini şampiyonlukla birlikte gördüğünü söyleyen Djaniny, “Kalma kararımın aslında şu an ne kadar güzel bir karar olduğunu görüyoruz. Tanrı’ya şükürler olsun biz dönem başında koyduğumuz o gayesi gerçekleştirebildik. Şayet o gayesi gerçekleştiremeseydik, Vitor ya da ben burada, grupla bir arada olmasaydık, bu memnunluğu yaşayamasaydık inanın konutumuzda çok üzgün bir halde bunları izliyor olabilirdik. Futbol bu türlü bir şey aslında. Futbol risklerin oyunu ve futbolda kimi kararlar, riskler almanız gerekir. Ben de inandığım, güvendiğim için bu türlü bir karar aldım ve aldığım karardan ötürü memnunum. Aslında herkesin ne kadar memnun olduğunu da görüyoruz” dedi.

‘GİTMEM GEREKİRSE TEKLİFLER DEĞERLENDİRİLEBİLİR’

Hakkında çıkan transfer tezlerine yönelik konuşan Djaniny, “Aslında bu soruya kesin cevap verebilmem için biraz erken. Trabzonspor’da 1 yıl daha kontratım var. Gelecek teklifler doğal ki olabilir. Bunlar değerlendirilip oturulup konuşulabilecek şeyler. Ben burada kalırsam da tabi ki oynamaya devam edeceğim. Gitmem gerekirse de tabi ki bu teklifler kıymetlendirilebilir lakin öncelik şu an uzun ve yorucu bir dönemin akabinde ailemizle birlikte biraz vakit geçirmek, onlarla tatile gitmek. Sonrasında da gelecek tekliflere ve konuşulacak durumlara nazaran karar vermek” diye konuştu.

‘KİMSE YEDEK KULÜBESİNDE BEKLEMEK İSTEMEZ’

Trabzonspor’da bu dönem, bir evvelki döneme nazaran daha az mühlet forma giyen golcü oyuncu Djaniny, gelecek dönemde kadroda olması halinde daha fazla forma giymeyi beklediğini belirterek, “Tabi ki bütün futbolcular oynamak isterler. Kimse yedek kulübesinde beklemek istemez. Herkes bütün maçların tamamında alanda olmak ister. Kime sorarsanız sorun birebir yanıtı verecektir. Ben de bu şekil bir oyuncuyum. Beni tanıyan beşerler, yakınlarım, ailem, bütün arkadaşlarım benim nasıl biri olduğumu, bütün maçlarda oynamak istediğimi biliyor. Ama sizin yerinize oynayan arkadaşınız ya da sizi oynatıp oynatmama kararı alan hocaya her vakit hürmet duymanız gerekiyor. Futbol bu türlü bir oyun. Alana girdiğinizde de elinizden geleni yapmanız gerekiyor. Ben de bunu yapmaya çalışıyorum. Oynadığım vakitlerde elimden geleni yapmaya, kulübede olsam da oynamasam da her vakit dayanak vermeye çalışıyorum. Kime sorarsanız sorun herkes oynamak istediğini söyleyecektir. Ben de alanda olduğum sürece her vakit ekibe yardımcı olmaya çalışıyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.