Tekelciler Platformu: İçkili yerlerin kapatılması ideolojik bir karardır

Türkiye Tekel Bayiler Platformu yazılı bir açıklama yaparak, “Akşam saat 20.00’den sonra sadece alkollü satış yapan küçük esnafın ve içkili restaurant kapatılması, tamamen ideolojik duygularla alınmış özel yaşamada müdahale şeklinde bir karardır” dedi.

Tekelciler Platformu: İçkili yerlerin kapatılması ideolojik bir karardır

HABER MERKEZİ

Tekelciler, koronavirüsle mücadele kapsamında getirilen kimi yasaklardan şikâyetçi olduklarını belirten bir açıklama yaptı. Yasak kararlarının taraflı bir şekilde alındığını vurgulayan Türkiye Tekel Bayiler Platformu tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Koronavirüsle mücadelede durum; virüs ile mücadeleden çıkıp, alkol ve sigara ile mücadeleye geldi” dendi.

Tekel bayilerin hedef alındığının belirtildiği açıklamada, şunlara dikkat çekildi: “Akşam saat 20.00’den sonra sadece alkollü satış yapan küçük esnafın ve içkili restaurant kapatılması, tamamen ideolojik duygularla alınmış özel yaşamada müdahale şeklinde bir karardır. Alkol satmayan zincir marketlere, bakkallara, kuruyemişçilere, hafta içi ruhsat saatine kadar çalışma izni, bizlere TPDK ruhsatında, ‘alkollü içki perakende satışı’ yazan 150 bin tekel bayisine akşam 20.00’de kapatma yasağı.”

‘ACİLEN GÖZDEN GEÇİRİLMELİ’

Ülkede en çok vergiyi tekel bayilerin verdiği ve bu süreçte iflas eşiğinde oldukları belirtilen açıklama şu ifadelerle sona erdi:

“Bu yanlı kısıtlamanın acilen gözden geçirilmesi ve eşit şartlarda, adilane ve ayrım gözetmeksizin, açma kapama uygulaması gidilmelidir. Bu dönemde işletmelerimiz kapatılmıştır. Fakat borçlar alacaklı için takvim günü üzerinden hesaplanarak devam etmektedir. Borçların tümünün iş günü ve iş saati üzerinden hesaplanmasına yönelik karar çıkarılması gerekiyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir