Sony Xperia 1 II ve Xperia 5 II için Android 13 iddiası!

Sony Xperia 1 II ve Xperia 5 II için Android 13 iddiası!

3 Eylül 2020 0 Yazar: winman

Sony Xperia 1 II ve Xperia 5 II modelleri Android 13 güncellemesi ile tazelenebilir. Android Next isimli bir Japon haber kaynağı tarafından öne sürülen bu iddia ortalığı karıştırdı.

Kısa bir süre önce Samsung Galaxy Note 20 ailesi tanıtıldı. Güney Koreli firma, Galaxy S10 ailesi de dahil olmak üzere yeni telefonlarının 3 büyük Android güncellemesi ile yenilenebileceğini söylemişti.

Sony Xperia 1 II 12 GB RAM ile geliyor!

Sony Xperia 1 II 12 GB RAM ile geliyor!

Sevilen model Sony Xperia 1 II, 12 GB RAM seçeneğiyle kullanıcılarla buluşmaya hazırlanııyor. Model, “Limited Edition” olarak satışa çıkacak.

Sony Xperia 1 II ve Xperia 5 II Android 13 güncellemesi alacak mı?

Sony bu konu hakkında henüz bir açıklama yapmadı. Japon haber kaynağına göre Sony de Samsung’un izinden giden firmalar arasında yer alacak ve bazı akıllı telefonlarını 3 büyük Android güncellemesi ile donatacak.

İlgili güncellemelerin söz konusu olan Xperia modellerinde ne zaman görüleceği bilinmiyor. Android Next; Xperia 1, Xperia 5 ve Xperia 10 II modellerinin Android 11 güncellemesini aldıktan sonra bir daha herhangi bir güncelleme almayacağını iddia etti.

Sony Xperia 1 II Android 13 güncellemesi

Android Next’e göre Xperia 10, Xperia 10 Plus, Xperia Ace, Xperia 8 ve Xperia 8 Lite cihazları ise Android 10 güncellemesi dışında herhangi bir güncelleme almayacak. Sony’den bu konuyla ilgili bir açıklama bekleniyor.

Yeni Android yazılımı ile tanışmaya çok az kaldı. Zira geçtiğimiz temmuz ayında YouTube’da Android 11 adına yapılan canlı yaında 8 Eylül 2020 ibaresini görmüştük. Bu ibarenin Android 11 için planlanan tanıtım tarihi olduğu ortaya çıkmıştı.

3 büyük Android güncellemesi başlığı altında toplanan güncellemeler arasında Android 11, Android 12 ve Android 13 bulunuyor. Sizce Android Next’in iddiası gerçeği yansıtıyor mu? Android 13 güncellemesi hangi yeni özelliklere ev sahipliği yapabilir? Yorumlarınızı bekliyoruz.