Savunma Sanayii Lideri İsmail Demir: Vurucu gücümüz artmaya devam ediyor

Kırıkkale Üniversitesi’nin 30’uncu yılı aktiflikleri çerçevesinde düzenlenen ‘Yakın Geleceğin Büyük Türkiye’sinde Yerli ve Ulusal Eser Atağı’ bahisli sempozyumuna katılan Savunma Sanayi Lideri İsmail Demir, çıkışta basın mensuplarıyla bir ortaya geldi.

İnsansız hava araçlarının yetkinliği ve alandaki performansına yönelik açıklamalarda bulunan Demir, bunun tüm dünyada bilinip takdir edildiğini vurguladı.

DHA’nın haberine nazaran; İsmail Demir açıklamalarında şu tabirleri kullandı:

“Terörle uğraş ve son harekatlarda da bu aktifliği alanda göstermeye devam edecek. Hatta her geçen gün silahlı insansız hava araçlarımızın (SİHA) kullandığı silahlarımızın ve araçların kabiliyetleri giderek artıyor. Onları da alanda göstermeye devam edeceğiz.

“Çeşitli bomba ve akıllı mühimmatlarımız terörle çabada kullanılmaya devam edecek”

SİHA’ların üzerindeki mühimmatların yanında çeşitli bomba ve akıllı mühimmatlarımız terörle çabada kullanılmaya devam edecek. Bu açıdan çok düzgün bir noktadayız. Gerek ROKETSAN, gerek Makine Kimya Sanayisi (MKEK) geniş ölçüde bu tıp mühimmatları ve silahları üretmeye devam ediyor.


“Milletimizin içi rahat edecek”

Bir taraftan TÜBİTAK, SAGE, bir taraftan öbür araştırma kuruluşlarımız ASELSAN, TUSAŞ, MKEK’imiz bu hususta güvenlik güçlerimizin, ordumuzun gerisindeki vurucu gücü ve teknolojiyi oluşturuyor. Bu mevzuda milletimizin içi rahat edecek.

“Terörün ve teröristlerin başlarını ezmeye devam edeceğiz”

Burada oluşturulan kabiliyetlerle terörün ve teröristlerin başlarını ezmeye devam edeceğiz. Elimizdeki silah, mühimmat ve bunların hassasiyetlerini daima geliştiriyoruz. Her harekatta öteki bir yenilik, öbür bir ögesi cepheye sürmekle ilgili faaliyetimiz var. Vurucu gücümüz hassasiyet ve aktiflik açısından artmaya devam ediyor. Bu artışın da meyvelerini görmeye devam edeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.