Samsung Galaxy Unpacked etkinliğinde yeni eserlerini tanıttı

Haftalarca süren sızıntıların ardından Samsung’un yeni amiral gemisi katlanabilir telefonlarını tanıttı. Yenilenmiş katlanabilir ekran, çoklu misyon fonksiyonları, gelişmiş kamera ve güçlü bir taşınabilir işlemci ile Samsung Galaxy Z Fold 4 ve Samsung Galaxy Z Flip 4 Samsung’un şimdiye kadar en gelişmiş telefonları ortasında yer alıyor.

GALAXY Z FOLD 4’ÜN ÖZELLİKLERİ

Geçtiğimiz yıla oranla Fold 4 modelinde tasarımsal açıdan büyük değişmeler yaşanmazken, tekrar de ekran tarafında birtakım geliştirmeler dikkate çarpıyor.

Galaxy Z Fold 4, tam açıldığında 7,6 inç boyutuna ulaşıyor. Bu ekran ise AMOLED 2X panele sahip. Dev ekranın ekran yenileme suratı ise 120 Hz.

Telefon katlandığında ise ekran boyutu 6.2 inç’e düşüyor. Dış ekran ise AMOLED 2X Infinity-O panele sahip. Bu ekranda tekrar ekran yenileme suratı 120 Hz.

Bir evvelki modelde 10hz-120hz ortası yenileme suratı değiştirilebilirken artık hem Fold 4 yenileme suratı 1Hz’ye kadar düşürebiliyor. Böylelikle pil ömründen önemli kazanım elde ediliyor.

Galaxy Z Fold’de Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemciyle geliyor.

263 gram tartısında olan telefon kasanın içine girebilen S Pen ile geliyor.

Aynı vakitte Samsung’un katlanabilir ekranlar da dahil olmak üzere büyük ekranlar için Google tarafından geliştirilen özel bir Android sürümü olan Android 12L‘ye sahip birinci aygıt oldu.

KAYNAK: HABER7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.