Putin: Batılı teknolojilerden yoksun kalamayız

Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin, Batılı ülkelerin Rusya’yı izole etmeye çalıştığını belirterek, “Gelişmiş ekonomilerdeki kıymetli teknolojik avantajların farkındayız. Bizi bundan yoksun bırakmak istiyorlar lakin günümüz dünyasında bu imkansız” dedi.

Rusya önderi, Kırgızistan’ın mesken sahipliğinde yapılacak 1. Avrasya Ekonomik Forumu’na çevrimiçi katılarak yaptırımlara ait değerlendirmelerde bulundu. Milletlerarası finanstaki kuralların çiğnenmesinin ziyanlı bir tavır olduğuna işaret eden Putin, “Ticaret ve finanstaki kuralların ihlalinden rastgele güzel bir sonuç çıkamaz. Oburlarının malvarlıklarının çalınması, bilhassa de bu işle uğraşanlar olmak üzere hiç kimseye yarar getirmez” diye konuştu.

Rusya ve Çin’in yanı sıra çok sayıda ülkenin bağımsız siyasetler sürdürmek istediğini tabir eden Putin, “Giderek daha fazla ülke bağımsız bir siyaset gütmek istiyor ve hiçbir dünya jandarması bu global ve doğal süreci önleyemez” dedi.

Putin, gelişmiş ülkelerdeki teknolojik avantajların farkında olduklarını belirterek, “Bizi bundan yoksun bırakmak istiyorlar fakat günümüz dünyasında bu imkansız. Ortamıza bir duvar dikmediğimiz sürece Rusya üzere bir ülkeyi kimse kopartamaz” sözlerini kullandı. (AA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.