Özel atlet Veysi Turan, Avrupa şampiyonu oldu

Virtüs Avrupa Yaz Oyunları’nın 3’üncü gününde Türkiye’yi temsil eden özel sportmenler, madalyaları birer birer topladı. Son olarak Para Yüzme branşında Veysi Turan, Avrupa şampiyonu oldu.

Polonya’nın Krakow kentinde devam eden Virtüs Avrupa Yaz Oyunları’nın 3’üncü gününde Türkiye’yi temsil eden özel atletler, Para Yüzme branşında 1 altın, 1 gümüş madalya ve 1 bronz madalya; Para Masa Tenisi branşında ise 1 gümüş madalya olmak üzere toplamda 4 madalya daha kazandı.

Virtüs Avrupa Yaz Oyunları’nın 3’üncü gününde yapılan karşılaşmalarda madalya kazanan sportmenler şöyle;

  • Para Yüzme branşında Veysi Turan, Erkekler 200 Metre Kurbağalama tarzında 2.51.14’lük derecesi ile Avrupa Şampiyonu olup altın madalya kazandı.
  • Seçil Açıkgöz, Bayanlar 200 Metre Kurbağalama tarzında 3.22.36’lık derecesi ile 2’nci olarak gümüş madalya elde etti.
  • Deniz Şevin Şentuna ise Bayanlar 200 Metre Kurbağalama tarzında 3.47.34’lük derecesi ile 3’üncü olarak bronz madalyanın sahibi oldu.
  • Para Masa Tenisi branşında ise çift bayanlarda Ebru Acer ve Sümeyra Türk’den oluşan ulusal ekip, birinci maçında Portekiz’i 3-0, Fransa’yı 3-1 yenerek finale yükseldi. Finalde ise Polonya’ya 3-2 yenilerek Avrupa Yaz Oyunları ikincisi olarak gümüş madalya kazandı.

Bu sonuçlar ile Türkiye oyunların 3’üncü gününde 2 altın, 6 gümüş ve 7 bronz olmak üzere toplamda 15 madalya kazanmış oldu.

BİROL AYDIN: MADALYA YAĞMURU VAR

Milli atletleri göstermiş oldukları muvaffakiyetten ötürü kutlayan Türkiye Özel Sportmenler Spor Federasyonu (TOSSFED) Lideri Birol Aydın, “Özel atletlerimiz tarih yazıyor, Avrupa’da madalyaları toplayıp İstiklal Marşımızı okutuyorlar. 10 yıl evvel her özel çocuğun yapacağı bir spor branşı var, diyerek yola çıktık. Artık ise meyvelerini toplamaya başladık, Otizmli, Down, Mental fark etmiyor. Özel atletlerimiz Avrupa Yaz Oyunları’nda madalyaları toplamaya devam ediyorlar. Para Atletizm’de olduğu üzere Para Yüzme ve Para Masa Tenisi’nde de tek amacımız 2024 Paris Paralimpik Oyunları’na katılmak ve madalyalar kazanmak. TOSSFED İdare Heyetimiz, eğitim heyetimiz ve teknik heyetlerimiz ile hazırlamış olduğumuz planlar doğrultusunda azim ve istek ile daha çok çalışıp, gayemize ulaşmak istiyoruz. Türkiye’nin parlayan yıldızı olan özel atletlerimiz ülkemizi muvaffakiyetle temsil ediyorlar” diye konuştu.

Polonya’da devam eden Avrupa Yaz Oyunları 23 Temmuz Cumartesi günü yapılacak karşılaşmalar ve kapanış merasimi ile sona erecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.