Mustafa Sarıgül: Gerçek masayı Türkiye Değişim Partisi seçime 4-5 ay kala kuracak

Türkiye Değişim Hareketi Partisi Genel Lideri Mustafa Sarıgül, Balıkesir’in Bandırma ilçesindeki Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi önünde basın açıklaması yaptı.

Mahkumlar için af çağırısında bulunan Sarıgül, “Türkiye Değişim Partisi olarak 9 Nisan’da, bir af davetinde bulunduk. Af davetimiz toplumun her bölümünde ses getirdi. Bakanlar konseyimize çok teşekkür ediyorum. Bilhassa 90 bin kişiyi ilgilendiren pandemi şartlarında 2,5 yıldır dışarıda bulunan mukadderat mahkumlarının mühletleri uzatıldı, cezaevleri de nitekim rahatladı. Artık anneleri güldürmek için, çocukları güldürmek için, babaları, anneleri sevindirmek için bir toplumsal barış affına gereksinim var. Bizim istediğimiz af daveti katiyetle ve katiyetle siyasi bir af daveti değil, vicdani bir af davetidir. Pandemi şartları nedeniyle çevrim içi yargılamalar oldu, birtakım gözden kaçan mevzular oldu. İnanıyorum ki bu davetimizin vicdani bir davet olduğuna, bütün siyasi partilerin bu davetimize yanıt vereceğine ve baht mahkumlarını bir sefer daha sevindireceğimize inanıyorum. Bu evlatlar çıktıktan sonra onların toplumla el ele olabilmeleri için ruhsal takviye vermemiz lazım” dedi.

‘ÇOK MASALAR KURULUR, ÇOK MASALAR DEĞİŞİR’

Millet İttifakı’nı da eleştiren Sarıgül, “Biz bu masalarının kurulmasının çok erken buluyoruz. İktidar partisi 6’lı masayı ofsayta düşürdü. 1,5 yıldır Türkiye işsizliği konuşmadı, engellileri, emeklileri, akaryakıt fiyatlarını, doğal gaz fiyatlarını, elektrik fiyatlarını, EYT’lileri konuşmadı. 6’lı masa oturdu, 6’lı masa kalktı. 6’lı masada kim milletvekili olacak, kim seçilecek, orada makamlar ve mevkiler konuşuldu. İktidarın da parmağına yağ çalındı. Orada büsbütün bir iktidarın oyunu olduğunu görüyorum.

Türkiye Değişim Hareketi’nin masalarında EYT’liler, engelliler, konutta çalışan bayanlar olacak ve sahiden çoluğunun çocuğunun rızkını kazanmak için sabahın erken saatlerinde yollara düşen TIR sürücüleri, kamyon sürücüleri ve tarımda çalışan çiftçilerimiz inşallah olacak. Siyasette 2 artı 2, 4 etmez. Çok masalar kurulur, çok masalar değişir. Gerçek masayı İnşallah Türkiye Değişim Partisi seçime 4-5 ay kala kuracak. Türkiye iki ittifaka mahkum olmayacak kadar son derece büyük ve enerjik bir ülkedir. Biz Türkiye Değişim Partisi olarak siyasi partilerle iş birliği, güç birliği yapacağız fakat bunları kamuoyunun önünde değil, en son etapta bittikten sonra kamuoyu ile paylaşacağız. Zira biz masaları kurarak Türkiye’nin gerçek problemlerini gündemden düşürüp iktidarın ekmeğine yağ çalmak istemiyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.