Mustafa Hacıkerimoğlu: TFF’nin en değerli sıkıntılarından biri…

Türkiye Futbol Federasyonu eski İdare Heyeti Üyesi Mustafa Hacıkerimoğlu, TFF’nin en kıymetli meselelerinden birinin temsilciler şurası olduğunu söyledi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) eski İdare Heyeti Üyesi Mustafa Hacıkerimoğlu, düzenlediği basın toplantısında gündemi dair açıklamalarda bulundu. Hacıkerimoğlu, konuşmasında vazifede bulunduğu müddette adalet arama konusunda ısrarcı olacağını her vakit tabir ettiğini hatırlatarak, insanların hislerine tercüman olmaya çalıştığını aktardı.

Hacıkerimoğlu, konuşmasında şunları söyledi:

“Adalet arama konusunda ısrarcı olacağımı, bunun Trabzonspor’la hudutlu olmayacağını, Türk futbolunda var olan televizyonlarda konuşulan burada, köyde kahvede insanların hislerine tercüman olmaya çalışacağımı söylemiştim. Aslında bana nazaran adalet hırsızı, katili bulmak değil, bana nazaran adalet masumiyeti aramaktır, onu yapmaya çalıştım. Bundan rahatsız olanlar oldu, çok doğaldır. Kulüpler, topluluklar kendi başarılarıyla bekleniyorlar, taraftarlarını muvaffakiyetle ellerinde tutabiliyorlar. Hasebiyle bu, Türk futbolunda bilhassa İstanbul kanadının futbolda hakimiyet kurma konusundaki çok uzun yıllardır uğraşı, uğraşı esasen her vakit sonuç da vermiştir. Trabzonspor’un çok uzun yıllar şampiyon olamayışın sebeplerini her biriniz benden daha düzgün biliyorsunuz; bu işi takip eden arkadaşlar olarak. Bir kez Kulüpler Birliği toplantısına katıldım, TFF’de vazifede olduğum müddet içerisinde federasyonda idare konseyi toplantılarının dışında federasyonun hiçbir kurallarının seminerlerine, Kulüpler Birliği’nin hiçbir toplantısına katılmadım, yalnızca işime odaklandım. 1 sefer Kulüpler Birliği toplantısına katıldım, bilhassa hislerimi söylemek için ve orada söylediğim için burada da söylüyorum; ‘Türk futbolunda dört büyük kulüp hakikaten adalet istiyor mu?’ diye dört kulüp liderine orada söyledim, burada tekrar söylüyorum; ‘Gerçekten adalet istiyorlar mı?’ Yoksa Anadolu’daki rastgele bir kadroyla maç yapmaya korkuyorlar mı? Neyin tedbirini alıyorlar daima, neyin hengamesini veriyorlar daima. Adalet istiyorlarsa onların önünde durabilecek bir güç var mı? Türk futbolunun yüzde 78i’ni temsil eden dört büyük kulüp, bir masada, bir adalet metnini yazıp uzlaşabilirler, ben bundan eminim. Evet, Türk futbolunun adalet sorunu var, herkesin kendine çekmek istediği bir güç var futbol federasyonunda. Bunun üzerinde arbede var. Trabzonspor’un geçmişte yaşadıklarının aslında bizim devirde de yaşadı. Bunların bir birçok kamu oyunda konuşulan hususlar oldu.”

“TFF’NİN EN KIYMETLİ SIKINTILARINDAN BİRİ…”

TFF’nin en değerli sıkıntılarından birinin temsilciler şurası olduğunu belirten Hacıkerimoğlu, ”Futbol federasyonunun en kıymetli problemlerinden biri, temsilciler heyetidir. Temsilciler şurası hiçbir maçta hakikat tutanak tutamadığı için mahkemeler hakikat yargılamalar yapamıyor. Ben disiplin ve tahkimin yargılamalarında onların şahıslarıyla alakalı yapılan tenkitlere katılmıyorum. Temelinde onların önüne koyduğun bir evrak üzerinden yargılama yapıyorlar, bu yargılamayı kişi istese de farklı yapamıyor. Birebiri Trabzonspor – Alanyaspor maçında olmuştur. Ne vakit ki ben müdahil oldum, kendim bir savunma yazdım, bunun üzerine temsilcilerden tekrar ek tutanak istediler, yayıncı kuruluş kayıtlarını istediler. Benim söylediğim gerçek çıkınca temsilcileri misyondan aldılar, yargılamayı da büsbütün bu mevzuyu kapatma yoluna giderek yaptılar. Münasebetiyle futbolda adalet istiyorsak temsilciler konseyinin çalışma tertibine nasıl tutanak tutacağına ve tuttuğu tutanağın adil olup olmadığını denetleyen bir düzeneğe gereksinim var” diye konuştu.

Trabzonsporluların akraba olduğunu, bunun da şampiyonluk kutlamalarında ispatlandığını kaydeden Mustafa Hacıkerimoğlu, ”Trabzon asla adaletsiz bir şeyi istemez. Ben vazifede olduğum sürece bu türlü bir şeyle karşılaşmadım. Ne Trabzonspor’dan ne Trabzonsporlulardan, Trabzonspor’un lehine rastgele bir taleple karşılaşmadım. Trabzonlular esasen mert insanlardır, arbedeyi da teğe bir yapmak isterler. Evet Trabzonsporlular bir akrabadır. Bugün tekrar söylüyorum; Trabzonsporluların akrabalık bağlarını biraz daha sıkılaştırması lazım. Trabzonspor’un şampiyonluğu birilerini rahatsız ediyor. Trabzonspor’un şampiyonluk kutlamalarında Trabzonsporluların bir akraba olduğu ispatlanmıştır” sözlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.