Murat Ongun savını doğruladı: Ekrem İmamoğlu’ndan yaklaşan davasına ait açıklama

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nun, 4 Kasım 2019’da yaptığı basın açıklamasında YSK üyelerine hakaret ettiği gerekçesiyle yargılandığı dava 1 Haziran’da görülecek. 1 Haziran’daki davası hakkında konuşan İmamoğlu, “Ben hukuka güvenmek hukuka inanmak memleketin adalet sistemine her şeye karşın yanlışsız bir kararın alınmasına inanmak istiyorum” dedi.

İmamoğlu, “Ben hukuka güvenmek; hukuka inanmak; memleketin adalet sistemine; her şeye karşın hakikat bir kararın alımasına inanmak istiyorum. Temennim budur. Ülkemizde doğal hale geldi” dedi.

ONGUN ARGÜMANINI DOĞRULADI

İBB Sözcüsü Murat Ongun’ın yürüttüğü İBB Sözcülüğü ünitesinin kaldırıldığı argümanları toplumsal medyanın gündemine oturdu. İmamoğlu, bu savlara ait ise “Konuştuğumuz mevzuların ortasında çok küçük bir husus. Murat Ongun benim çok kıymetli bir yol arkadaşımdır. Öteki misyonları vardır. Daha evvel benim kararımla sözcülük makamı kurmayı uygun görmüştüm. Şu anda gördüğüm ortamda sözcülük makamının bir grup sonuçlarından ötürü, toplumun da buna gösterdiği refleksten, ne yazık ki siyasi rakiplerimizin de bu alanda dezenformasyon oluşturma eforundan ötürü ben sözcülük makamını kaldırdım, şu anda bu türlü bir makam yok. Murat Beyefendi de öteki işlerine bakıyor” dedi.

DETAYLAR GELİYOR…

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.