Meteoroloji’den yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan verilere göre, yurt genelinde hava parçalı ve çok bulutlu olacak. İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Siirt ile Kırklareli kıyılarında ise yağış beklendiği tahmin ediliyor.

Meteoroloji’den yağış uyarısı

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Batı Karadeniz kıyıları, Orta ve Doğu Karadeniz (Amasya ve Tokat dışında), Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Siirt ile Kırklareli kıyılarının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; kıyılarda sağanak, iç kesimlerde yağmur, yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların; sabah saatlerinde Rize çevreleri ile Trabzon’un doğu, Artvin’in kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının Güneydoğu kesimlerinde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın ise genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esmesi beklenmektedir.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

►Ankara: Parçalı bulutlu 11
►İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 14
►İzmir: Parçalı bulutlu 17
►Adana: Parçalı bulutlu 22
►Bursa: Parçalı ve çok bulutlu 15
►Antalya: Parçalı bulutlu 23
►Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 14
►Trabzon: Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 15
►Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı 5
►Diyarbakır: Parçalı bulutlu 14

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir