Meteoroloji’den yağış uyarısı: Bayramda geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan varsayımlara nazaran yurdumuz cumartesi gününden itibaren yeni bir yağışlı havanın tesiri altına girecek. Türkiye’nin kuzeybatısı bayram boyunca yağış alacak, hava sıcaklıklarında kıymetli bir değişiklik yaşanmayacak.

Bayram tatili için beklenen tarih yaklaştı ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bayram günlerine dair hava durumu iddialarını yayınladı. Türkiye’de yer yer kendini gösteren sağanak yağışlar bayram boyunca İstanbul dahil yurdun kuzeybatısını etkileyecek. Yağışlar aralıklarla bayramın birinci 3 günü devam edecek. Yurdun başka kısımlarında kıymetli bir yağış beklenmiyor.

SAĞANAK YER YER TESİRLİ OLACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran: Ülkemizin kuzey ve doğu kesitlerinin kesimli ve yer yer çok bulutlu, öğlen saatlerinden itibaren Edirne, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Bolu, Trabzon ve Rize etrafları ile Van’ın doğu kısımlarının, öğlen saatlerinden sonra Marmara’nın doğusu, Doğu Karadeniz’in iç kısımları, Doğu Akdeniz’in Toroslar mevki, Çanakkale, Kırklareli, Bilecik, Kütahya, Eskişehir, Ankara, Kayseri’nin güney ve doğusu, Düzce, Karabük, Erzurum, Ardahan ve Ağrı etraflarının mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, başka yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği varsayım ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.