Meclis’te polis görüntü alan muhalefet vekili danışmanını engellemeye çalıştı

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’nda CHP’li vekil Süleyman Girgin’in açtığı dövizleri görüntüleyen milletvekili danışmanı polis tarafından engellenmeye çalışıldı.

Meclis’te polis görüntü alan muhalefet vekili danışmanını engellemeye çalıştı

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda esnafın sorunlarına dikkat çeken iki döviz açtı. Polis görüntü çeken milletvekili danışmanını engellemeye çalıştı.

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’nda CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın komisyona girdiği sırada, “Esnafı virüs değil, terk edilmişlik öldürecek” ve “Esnaf Tükendi! Kapatılan esnaf zor durumda. Kiralar, faturalar ve masraflar için esnafa destek” yazılı dövizler açıp, “Sayın Bakan esnaf destek bekliyor” diye seslendi.

Bu sırada milletvekili sıralarının önüne gelen bir polis memuru Girgin’in danışmanının görüntü almasını engellemeye çalıştı. Bunun üzerine CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu ayağa kalkarak polise tepki gösterdi, polis memuru salondan çıkarıldı.

Bekaroğlu, AKP’li milletvekillerinin “Polis işini yapıyor” savunmaları üzerine, “İşi o değil. Arkadaşımız Sayın Bakan’a bir mesaj iletiyor, danışmanı da çekiyor. Polisin burada ne işi var, polis Meclis’e nasıl müdahale edebilir?” diye konuştu.