MATIC, DOT, BTC ve Bu 6 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Kripto analisti Rakesh Upadhyay’a göre, Bitcoin ve MATIC gibi belirli altcoinler 19 Nisan’da keskin bir düşüş yaşadı ancak boğaların kendi destek seviyelerini savunmaya çalışması küçük bir olumlu gelişme. Boğalar tarafından korunması muhtemel önemli destek seviyeleri neler? Analist, öğrenmek için ilk 10 kripto paranın grafiklerini inceliyor.

Kripto para piyasasına genel bir bakış

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin, son üç gündür dalgalı hareketlere tanık oluyor. Volatilitedeki artış, alıcı ve satıcıların üstünlük için yarıştığını gösteriyor. Bitcoin 18 Nisan’da keskin bir şekilde toparlandı, ancak 19 Nisan’da tüm kazançlarını geri verdi. Son satış dalgası Birleşik Krallık’taki yüksek enflasyon rakamları ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki düzenleyici belirsizlik tarafından tetiklenmiş olabilir. Çoğu büyük altcoin de düşüşe geçtiği için kar rezervasyonu Bitcoin ile sınırlı kalmadı.

Günlük kripto para piyasası performansı / Kaynak: Coin360

Derin bir düzeltme mümkün olsa da Glassnode, 17 Nisan’da yaptığı analizde on-chain bazı göstergelerin ayı piyasasının sonuna işaret ettiğini söylüyor. Eğer durum buysa, düşüşler uzun vadeli yatırımcılar tarafından bir alım fırsatı olarak görülebilir. Şimdi analiz zamanı…

BTC, ETH, BNB, XRP ve ADA analizi

Bitcoin (BTC): Boğalar ve ayılar arasında keskin bir savaş var

Bitcoin, 20 günlük üstel hareketli ortalamada (29.092 dolar) boğalar ve ayılar arasında keskin bir savaşa tanık oluyor. Boğalar güçlü bir toparlanma başlatmaya çalışırken ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekmeye çalışıyor.

Fiyat 20 günlük EMA’dan geri dönerse, duyarlılığın olumlu kaldığını ve traderların düşüşleri bir satın alma fırsatı olarak gördüğünü gösterecektir. Boğalar daha sonra 31.000 ila 32.000 dolar arasındaki direnç bölgesini aşmak için bir girişimde daha bulunacak. Eğer başarılı olurlarsa, bu yükseliş trendinin yeniden başladığını gösterecektir. BTC daha sonra 40.000 dolara kadar yükselebilir. Ayıların başka planları olması muhtemel. Fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekerlerse, satış hızlanabilir ve BTC 27.800 dolara ve ardından 26.500 dolara düşebilir.

Ethereum (ETH): Boğalar yükseliş trendini sürdüremedi

Boğalar Ether’deki yükseliş trendini sürdürmeye çalıştı ancak ayılar 2.200 dolarlık genel direncin yakınında satıcı olarak kalmaya devam etti.

ETH, 2.000 dolarlık psikolojik desteğin hemen altında yer alan 20 günlük EMA’ya (1.949 dolar) geri çekildi. Bu, boğaların savunması için önemli bir destek, çünkü bunun üzerinde bir kırılma ve kapanış, avantajı satıcılar lehine çevirebilir. ETH önce 1.800dolar’a ve daha sonra 1.700 dolara düşebilir. Bunun yerine, fiyat 20 günlük EMA’dan toparlanırsa, boğaların 2.000 dolar seviyesini desteğe çevirmeye çalıştığını gösterecektir. Eğer bunu başarabilirlerse, ETH 2.200 dolara kadar yükselebilir. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, 3.000 dolara kadar potansiyel bir ralli için yolu açacaktır.

Binance Coin (BNB): Ayılar cesaretlenmiş olabilir

Alıcılar 17 ve 18 Nisan’da 338 dolar seviyesini savundu ancak fiyatı 350 dolar direncinin üzerine çıkaramadı. Bu durum BNB’yi çeken ayıları cesaretlendirmiş olabilir. 19 Nisan’da 20 günlük EMA’ya (325dolar) ulaştı.

Bu göz önünde bulundurulması gereken önemli bir seviye, çünkü kırılması halinde satışlar yoğunlaşabilir ve BNB 200 günlük basit hareketli ortalamaya (294 dolar) kadar gerileyebilir. Bu seviyenin boğalar tarafından sağlam bir alım çekmesi muhtemel. Diğer bir olasılık ise fiyatın 20 günlük EMA’dan hızla yukarı dönmesi. Bu gerçekleşirse, boğaların geri çekilmeleri satın aldığını gösterecektir. Daha sonra fiyatı 350 doların üzerine çıkarmak için başka bir girişimde bulunacaklar. Eğer bunu başarabilirlerse, BNB 400 dolara kadar yükselebilir.

Ripple (XRP): Boğalar genel engeli aşamadı

XRP 18 Nisan’da 20 günlük EMA’dan (0,50 dolar) toparlandı ancak boğalar direnç çizgisindeki genel engeli aşamadı.

Fiyat 19 Nisan’da keskin bir düşüş yaşadı ve 20 günlük EMA’nın (0,50 dolar) altına indi. Bununla birlikte, mum çubuğundaki uzun kuyruk, alıcıların düşüşü 0,47 dolarlık % 50 Fibonacci geri çekilme seviyesinde durdurmaya çalıştığını gösteriyor. Herhangi bir toparlanma girişimi, direnç çizgisi ile 0,58 dolar arasındaki bölgede güçlü satışlarla karşılaşabilir. Aşağı yönde, 0,47 doların altına inilmesi XRP’yi 200 günlük SMA’ya (0,41 dolar) kadar düşürebilir. Boğaların bu seviyedeki düşüşleri agresif bir şekilde satın alması muhtemel.

Cardano (ADA): Geri çekilme içinde

Cardano ters H&S formasyonunun boyun çizgisinin kırılma seviyesine ulaşan bir geri çekilme içinde.

Fiyat boyun çizgisinden geri dönerse, boğaların seviyeyi desteğe çevirdiğini gösterecektir. Bu da 0,46 doların üzerinde bir kırılma olasılığını artıracaktır. ADA daha sonra 0,60 dolarlık desen hedefine doğru kuzeye doğru yürüyüşüne başlayabilir. 0,52 dolar seviyesi bir direnç olarak hareket edebilir ancak aşılması muhtemel. Bu varsayımın aksine, ayılar fiyatı boyun çizgisinin altına çekerse, kopuşun bir boğa tuzağı olabileceğini gösterecektir. Bu durumda ADA 200 günlük SMA’ya (0,35 dolar) kadar gerileyebilir ve boğalar düşüşü durdurmak için devreye girebilir.

DOGE, MATIC, SOL, DOT ve LTC analizi

Dogecoin (DOGE): Boğalar bir duvara çarptı

DOGE kademeli olarak yükseliyordu ancak boğalar %61,8 Fibonacci geri çekilme seviyesi olan 0,10 doların yakınında bir duvara çarptı.

Ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın (0,09 dolar) altına çekti ancak daha düşük seviyeleri koruyamadılar. Boğalar düşüşü satın aldı ve 19 Nisan mum çubuğundaki uzun kuyruktan görüldüğü gibi bir toparlanma başlattı. Alıcılar alım baskısını sürdürür ve fiyatı 0,10 doların üzerine çıkarırsa, DOGE 0,11 dolarlık önemli dirence ulaşabilir. Alternatif olarak, 200 günlük SMA’nın (0,08 dolar) altında bir kırılma, DOGE’yi bir süre 0,11 dolar ile 0,07 dolar arasında tutabilir.

Polygon (MATIC): Destek çizgisine ulaştı

Birkaç gün boyunca simetrik üçgen formasyonunun direnç çizgisine yakın işlem gördükten sonra, MATIC aşağı döndü ve destek çizgisine ulaştı.

Düzleşen 20 günlük EMA (1,13 dolar) ve 50’nin altındaki RSI, boğaların kontrollerini kaybediyor olabileceğini gösteriyor. Fiyatın destek çizgisinin altına düşmesi, kısa vadeli avantajı ayılar lehine çevirecektir. MATIC daha sonra alıcıların güçlü bir savunma yapacağı 200 günlük SMA’ya (1 dolar) düşebilir. İlk güç işareti, direnç çizgisinin üzerinde bir kırılma ve kapanış olacaktır. Bu, MATIC için 1,30 dolara kadar potansiyel bir ralli için kapıları açabilir.

Solana (SOL): Boğalar başarısız oldu

Boğaların başarısızlığı Solana’yı 27,12 dolar direncinin üzerinde seyretmesi, kısa vadeli boğaları kâr almaya çekmiş olabilir.

SOL 19 Nisan’da 20 günlük EMA’nın (22,82 dolar) altına geriledi, ancak mum çubuğundaki uzun kuyruk boğaların seviyeyi korumaya çalıştığını gösteriyor. Fiyat mevcut seviyeden yukarı dönerse, alıcılar SOL’u tekrar 27,12 doların üzerine çıkarmaya çalışacak ve 39 dolara doğru yolculuğa başlayacaklar. Öte yandan, fiyat 200 günlük SMA’nın (21,02 dolar) altına düşerse, SOL’un birkaç gün boyunca 27,12 dolar ile 15,28 dolar arasında konsolide olabileceğine işaret edecektir.

Polkadot (DOT): Ayılar savunmaya devam ediyor

Polkadot 18 Nisan’da 20 günlük EMA’dan (6,49 dolar) sıçradı, ancak ayılar 6,85 dolarlık % 61,8 Fibonacci geri çekilme seviyesini savunmaya devam etti.

Ayıların güçlü satışları 19 Nisan’da fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekti, ancak boğalar yükseliş trend çizgisini korumaya çalışıyor. Fiyat yükseliş trend çizgisinden yukarı dönerse, alıcılar tekrar yukarı hareketi sürdürmeye çalışacak ve DOT ters H&S formasyonunun boyun çizgisine itecektir. Aksine, yükseliş trendi çizgisi yol verirse, ayılar DOT’u 5,70 dolara düşürmeye çalışacaktır. Bu, göz önünde bulundurulması gereken önemli bir seviye, çünkü bunun altında SOL 5,15 dolara kadar düşebilir.

Litecoin (LTC): Boğalar daha yüksek seviyeleri koruyamadı

Litecoin 14 Nisan’da 96 dolarlık yakın direncin üzerine çıktı ve 18 Nisan’da 103 dolara ulaştı. Ancak boğalar daha yüksek seviyeleri koruyamadı.

Ayıların agresif kâr rezervasyonu, fiyatı 96 dolardaki desteğin altına çekti. Bu da boğaların çıkış için acele ediyor olabileceğini gösteriyor. Fiyat 20 günlük EMA’nın (94 dolar) altına iner ve altında kalırsa satışlar daha da hızlanabilir. Bu durumda LTC düşüşünü 85 dolara kadar uzatabilir. Tersine, fiyat mevcut seviyeden yukarı dönerse, boğaların daha düşük seviyelerde birikmeye devam ettiğini gösterecektir. Boğalar daha sonra fiyatı tekrar 106 dolarlık sert genel dirence itmeye çalışacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir