Lider Erdoğan’dan gazeteciye ayar: Biz bunları yutmayız

İspanya’nın başşehri Madrid’de düzenlenen 32. NATO tepesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan basın açıklaması yaptı.

Lider Erdoğan bir gazetecinin ”Demokrasi ferdi özgürlük temelinde NATO demokratik haklara değer vermekte. Fakat Türkiye pek çok listede en fazla gazeteciyi gözaltına alan ülke pozisyonunda. Bu hususta görüşleriniz nedir?” sorusuna karşılık verdi.

‘BİZ BUNLARI YUTMAYIZ’

Lider Erdoğan karşılığında ‘‘Bunlar öncelikle Türkiye’de 40 bin vatandaşımız öldürüldü. Diyarbakır anneleri 1100 gündür HDP önünde bekliyor. Bu anneler çocuklarını bekliyor. Evvel Freedom House buraları ziyaret etsin. Bu evlatları kaçıran PKK’lılar, YPG’liler bunu özgürlük ismine mı yapıyor? Özgürlük tarifini güzel bileceğiz.Sizin özgürlük tarifiniz benim özgürlük alanıma kadardır. Bugün Kandil’de 15 yaşındaki kız çocuklarına uzunlukları kadar silah veriliyor. Bunlara bakalım evvel. Benim şu anda ülkemde cezai bir durum olmadıktan sonra hukuk noktasında rastgele bir cezai yaptırıma muhatap olmadıktan sonra gazeteci, kalamşör, fikir. Bunlardan cezaevinde olan yok. Bunların hepsi dezenformasyon. Biz bunları yutmayız” tabirlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.