Küçükçekmece’de, çocuğun ameliyat parası 14 saniyede çalındı

İstanbul’un Küçükçekmece ilçesine bağlı Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde bulunan konfeksiyon atölyesinde, hırsızlık olayı yaşandı.

Çalışanlar şimdi içerideyken ofis kısmına giren bir şahıs, kol çantası içerisindeki 8 bni TL, 100 dolar ve 2 adet burma bilezik çalarak kayıplara karıştı.

DHA’nın haberine nazaran; konfeksiyon çalışanı Betül Mert, çantasını denetim ettiğinde para ve altınlarının çalındığını fark etti.

14 saniyede hırsızlık

İhbar üzerine harekete geçen polis takımları, güvenlik kamerası manzaralarını mercek altına aldı. Manzaralarda şüphelinin rahat hallerle ofise girdiği, 14 saniye içerisinde çantadan para ve altınları çalarak uzaklaştığı görüldü.

“O para ameliyat parasıydı”

Olaya ait açıklamalarda bulunan Betül Mert, şu sözleri kullandı:

“Burası olağanda boş kalmaz lakin, güya o gün denk geldi. İşverenimiz lavaboya gidiyor. O ardını dönüp giderken hırsız ofise giriyor. Burada 3 ofis var. Yalnızca bu ofiste kamera yok. Gelip çantamın içindeki altınları ve cüzdanımı alıp gidiyor. Çantamın içinde çiftli burma bileziğim vardı. 8 bin TL nakit para ve 100 dolar vardı. Şu anki bedeli ortalama 50 bin TL. Değerli olan benim bu parayı nerede kullanacağımdı. Çocuğumun gözünde ıstırap var. O para ameliyat parasıydı. Bu ay ameliyat olacak. O para o yüzden toplanmıştı. Ben burada gece gündüz çalışıyorum. Benim aylarca süren emeğim 14 saniye içinde gitti.

“Diyecek laf bulamıyorum artık”

Bu binanın olağanda iki çıkışı var. Yalnızca burada çalışanlar iki çıkış olduğunu biliyor. Bu hırsız kimse, direkt ofise giriyor, sonra da art kapıdan çıkıyor. Yani o hırsız buraya daha evvel gelmiş. O para çocuğumun ameliyat parasıydı. Diyecek laf bulamıyorum artık.”


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.