Kırtasiye yardımı başvuru yardım ekranı! Kırtasiye yardımı kimler alabilir? Kırtasiye yardımı başvurusu nereden yapılır? Kırtasiye yardımı ne kadar?

İlkokul, ortaokul ve liselerin 12 Eylül itibariyle başlamasıyla merak edilenler arasında kırtasiye yardımı var. Kırtasiye malzemelerini temin etmekte zorlanan aileler için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kırtasiye yardımı yapmakta. Aileler ise kırtasiye yardımı nasıl yapılır ve kimler alabilir diye merak ediyor.Kırtasiye yardımı başvuru yardım ekranı! Kırtasiye yardımı kimler alabilir? Kırtasiye yardımı başvurusu nereden yapılır?

KIRTASİYE YARDIMI KİMLER ALABİLİR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından kırtasiye malzemesi almakta zorlanan aileler için kırtasiye yardımı yapılıyor. Aileler ise kırtasiye yardımının şartlarını merak ediyor. Okullar başladı ve öğrencilerin defter, kalem, silgi gibi ihtiyaçlarını temin etmesi gerekiyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ise öğrencilere bu konuda yardımcı oluyor. Aile geliri asgari ücretin 1/3’ünün altında olan aileler dar gelirli sayıldığından Sosyal yardımlaşma kaydı oluşturmalıdır.

KIRTASİYE YARDIMI BAŞVURUSU NEREDEN YAPILIR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan kırtasiye yardımı e-devlet üzerinden yapılıyor. T.C. kimlik numaraları ile kırtasiye yardımı başvurusu yapılmakta.

KIRTASİYE YARDIMI NE KADAR?

Velilerin merak ettiği kırtasiye yardımı ücretei 1.300 TL olarak belirlenmekte. Ödemeler ailelere 1 Eylül ile 31 Aralık tarihlerinde ödenmektedir.

KIRTASİYE YARDIMI BAŞVURU YARDIM EKRANI!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.