Kılıçdaroğlu saat verdi: Bir kaçış planının anatomisini ifşa edeceğim

CHP başkanı ‘kirlenmiş bürokratlara’ seslendi. Saat 22.00’de bir skandalı açıklayacağını duyuran ve “Erdoğan vakıf süsü verdiği Türkiye merkezli paralel yapılarla yurt dışına devasa paralar aktarıyor” argümanında bulunan Kılıçdaroğlu, “Bir kaçış planının anatomisini ifşa edeceğim” dedi.

Partisinin TBMM’deki küme toplantısında konuşan CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan bomba açıklama…

– Kirlenmiş bürokratlara seslenmek istiyorum. Bu kürsüde, “Atatürk Havalimanı pistlerinin kırılmasında tek bir mürekkep damlası olan herkes sorumludur” dedim. Yeniden tıpkı biçimde net bir biçimde “Vazife namına mafya tertibine hizmet edenler artık sorumludur” dedim.

– “Emri uyguladım diyerek kurtulamazsınız zira bu vatana ihanettir” dedim. Bugün de bunların ardındayım. Kirlenmiş bürokratlara seslenmek istiyorum. Bu Kemal Kılıçdaroğlu’nun onlara son yeterliliği olsun.

BÜROKRATA SESLENDİ

– Suça bulaşmış bürokrat beni düzgün dinle kardeşim. Sen bunların hata çarkını döndürürken, bunlar seni kendilerini kurtarma planlarının içine hiç dahil etmiyorlar. Toplu bir kaçış planı yürürlükte. Bu işlenen cürümlerden sana rol biçtiler. Değişim geldiğinde halinin birçok olacağını ise inan hiç umursamıyorlar. Ben sana biraz ayrıntı vereyim ey sarı bürokrat.

DEVASA PARALAR AKTARILIYOR

– Kaçmanın hazırlıklarını hızlandırdılar. Erdoğan, vakıf süsü verdiği Türkiye merkezli paralel yapılarla yurt dışında devasa paralar aktarıyor. Bunların başında da Erdoğan’ın aile bireyleri geliyor. Yurt dışında kurdukları bu paravan kurum üzerinden o yabancı ülkede oturma ve çalışma müsaadesi çıkarmak istiyorlar. Bu birkaç yüz kişi ile sonlu.

22.00’DE AÇIKLAYACAK

– Yani ‘Ey Pensilvanya’ diye bağıranlar artık kendi Pensilvanya’larını oluşturma telaşındalar. Şunu çok düzgün bilmen gerekiyor suça bulaşmış bürokrat. Bu birkaç yüz kişiyi kurtarma operasyonunda sen mahrum. O uçaklarda yeri ayrılanlar ortasında da sen olmayacaksın. O uçağın kapısı sana hiç açılmayacak. Ben en yeterlisi bu akşam saat 22.00’de bu skandalı açıklayayım, sen de beni dinle. Maksadım pisliğe bulaştırdıkları bu sarmaldan seni yol yakınken kurtarmaktır.

– Senin üzerinden bitkisel hayata soktukları devleti yine canlandırmaktır. Ey devletin gururlu bürokratları bunlarla birlikte sizi de akşam 22.00’de bekliyorum. Sizlerin benim başımın üzerinde yeriniz var. Akşam 22.00’de bir kaçış planının anatomisini ifşa edeceğim, milletimi de bekliyorum. Erdoğan sakın reddetmeye kalkma, bütün dokümanlar elimizde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.