Kayyum reaksiyon çeken ihalesini iptal etti

Kayyumla yönetilen Batman Belediyesi, kentin en beğenilen yerinde belediyeye ilişkin yerde yap-işlet-devret modeliyle yaptırdığı bölgenin en büyük AVM’lerinden olan Batman Park’ı ve yerini, 150 milyon TL bedelle AVM ile yerinin idare heyetinde AKP Vilayet Lideri Akif Gür’ün de bulunduğu Golden Park AŞ’ye vermişti. Batman Belediyesi’nin en büyük gayrimenkulü olan Batman Park AVM’nin satışı iptal edildi.

Yap-işlet-devret modeliyle yaptırılan bölgenin en büyük AVM’lerinden olan Batman Park ve yeri 150 milyon TL bedelle ihale adabıyla AKP Batman Vilayet Lideri Akif Gür’ün de ortalarında bulunduğu Golden Park AŞ’ye verilmişti.

Bedelinin altında verildiği argümanıyla reaksiyonlara neden olan Batman Park AVM yeri ihalesinin iptal edildiği duyuruldu.

KAYYUM İPTAL EDİLDİĞİNİ DUYURDU

Batman Belediyesi tarafından ihaleye ait toplumsal medya hesabından yapılan açıklamada, “23.05.2022’de gerçekleştirilen Batman Park AVM Yeri Satış İhalesi, yapılan kıymetlendirme sonucunda iptal edilmiştir. Kamuoyuna hürmetle duyurulur” denildi.

“İPTAL EDİLMESİ GERÇEK BİR KARAR”

İhalenin iptal edilmesini gerçek bir karar olduğunu belirten CHP Batman Vilayet Lideri Hüseyin Yaşar, “Sayın Vali fiyatı sanırım düşük gördü. Esasen STK’lar ve siyasi partilerin hepsi bu işe karşı çıktı ve satılmaması gerektiğini söylediler. Sayın Valide o formda uygun gördü ve ihaleyi iptal etti. İhalenin iptal kararını olumlu karşılıyorum umarım ileri günlerde yapılacak ihalenin şeffaf bir formda yapılarak Batman kamuoyununda rastgele bir kuşku bırakılmaz” sözlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.