Kadıköy Belediyesi’ne ‘rüşvet’ operasyonunda 124 şahsa tutuklama talebi

Rüşvet cürmüne karıştıkları argümanıyla gözaltına alınan ortalarında Kadıköy Belediyesi’nde misyonlu zabıta ve mühendislerin de bulunduğu 160 şüpheliden 124’ü tutuklanması talebiyle Anadolu Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Kabahatleri Soruşturma Ofisince yürütülen soruşturma kapsamında, “örgütlü olarak rüşvet almak, vermek, aracılık etmek ve resmî dokümanda sahtecilik” cürümlerine karıştıkları savıyla gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki süreçleri tamamlandı.

AA’nın aktardığına nazaran polis otobüslerine bindirilen 160 kuşkulu, Kartal’daki Anadolu Adliyesi’ne sevk edildi. ‘İtirafçı’ olmayı kabul eden 38 kişi de emniyetten hür bırakıldı.

Savcılıktaki süreçlerinin akabinde, ortalarında 43’ü memur toplam 124 kişi “rüşvet” hatasından tutuklanması, 36 kuşkulu ise isimli denetim uygulanması talebiyle hakimliğe gönderildi.

Soruşturma kapsamında çoğunluğu Kadıköy Belediyesi’nde vazifeli 6 zabıta memuru ve 48 mühendisin de ortalarında bulunduğu 224 kuşkulu hakkında gözaltı kararı verilmişti.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Kabahatlerle Çaba Şube Müdürlüğü grupları, 17 Mayıs’ta İstanbul, İzmir, Adana, Kocaeli ve Şırnak’ta düzenlediği eş vakitli operasyonda zanlılardan 198’ini yakalamıştı.

Adreslerde yapılan aramada, çok sayıda dijital gereç ve evraka el konulmuştu.

26 şüphelinin yakalanması için çalışmaların sürdüğü belirtildi. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.