Kabine bugün toplanıyor: Masada hangi başlıklar var?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, bugün Beştepe’de Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak. Toplantıda, Erdoğan’ın detaylarını duyuracağı toplumsal konut projesi ve enflasyon üzere problemler ele alınacak.

Hürriyet’in haberine nazaran; projenin son detaylarını, ilgili bakanlar kabinede paylaşacak. Kabinede ayrıyeten kredi kartı ve fatura borcu icraya düşenlerin borcunun silinmesi kararı sonrası atılacak yeni adımlar ele alınacak. Yüksek enflasyonla gayrette uygulanacak yeni kararlar da görüşülecek. Ayrıyeten Tarım Kredi marketlerde yapılan indirimlerin piyasaya tesiri, zincir marketlerdeki kontroller ve atılabilecek yeni adımlar değerlendirilecek

Sözleşmelilerin takıma geçirilmesi ve memurlara ödenecek Promosyon konusu da kabinede pahalandırılacak. Banka promosyonlarının güncellenmesi ve merkezi düzenlemeler de toplantıdaki başlıklar ortasında olacak.

12 Eylül’de başlayacak eğitim öğretim yılı hazırlıkları ile öğretmenlere ödenecek öğretim yılı hazırlık ödeneği konusu da konuşulacak.

Erdoğan’ın bu hafta başlayacak üç günlük Bosna Hersek, Sırbistan ve Hırvatistan tipinin yanı sıra Özbekistan’daki Şanghay İşbirliği Örgütü Doruğu ve BM Genel Heyeti toplantıları da ele alınacak. Alınan kararları Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millete Sesleniş konuşmasıyla duyuracak.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılan iki hafta evvelki kabine toplantısı yaklaşık 2 saat 45 dakika sürmüş, Erdoğan vatandaşlara “dövizleri TL’ye çevirin” daveti yapmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.