İstanbul’da tezgahlarda balık çeşitliliği yaşanıyor

Balıkta av yasağının kalkmasıyla tezgahlarda çeşitlilik artmaya başladı. Karaköy Balıkçılar Çarşısı’nda tezgahlarda palamut, hamsi, istavrit bolluğu yaşanıyor. Balıkta fiyatlar ise şimdi düşmedi, önümüzdeki günlerde fiyatların gerilemesi bekleniyor. Balıkçılar çarşısında hamsi ve istavrit 70 lira palamut ise uzunluğuna nazaran 50-100 lira ortasında satılıyor.

Tezgahlarda her çeşit balık olduğunu söyleyen balıkçı Samet Balyemez, ‘’Hamsi, istavrit, kalkan, lüfer, palamutta bolluk var. Hamsi 70 lira, istavrit 70 lira, palamut fiyatı 50-100 lira ortası değişiyor. Hava soğuduğunda fırtına olmazsa balık daha çok gelir. Genel olarak her şeyde pahalılık var. Balık fiyatları yüksek sayılmaz’’ dedi.

“Tezgahlarda her çeşit balık var”

Mustafa Sancaktaroğlu ise ‘’Tezgahlarda her çeşit balık var. Karadeniz ve Ege’de fırtına var. Fırtınayla dönemi açtık. Fiyatlar biraz yüksek fakat önümüzdeki günlerde düşmesini bekliyorum. Denizlerde hava düzelince fiyatlara da yansır. Hayat pahalılığı her yerde var, balık fiyatlarını vatandaşlar olağan karşılıyor’’ diye konuştu.

Balıkçılar çarşısında alışverişe gelen Erdal Aydır isimli vatandaş ise ‘’Haftanın 3-4 günü balık tüketiriz. Karadenizli bir aileyiz, balığı severiz. Hamsi, mezgit ve palamut aldım. Fiyatları değerli buldum, bollaştığında ucuzlamasını bekliyorum’’ tabirlerini kullandı.

 

KAYNAK: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.