İrfan Can Kahveci: Burayı çok özlemişim

Milli kadronun Riva’daki Hasan Doğan Ulusal Kadrolar Kamp ve Eğitim Tesisleri’ndeki idmanı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İrfan Can, “Uzun vakitten sonra burada olduğum için çok memnunum. Burayı çok özlemişim.” dedi.

A Ulusal Futbol Grubu’nun, UEFA Uluslar C Ligi 1. Küme’de Lüksemburg ve Faroe Adaları ile yapacağı maçlara değinen İrfan Can, “İnşallah gol yemeden Uluslar Ligi’ni tamamlarız. Gayemiz 2 maçta gol yemeden 6 puan almak. Şu anda benim açımdan her şey yolunda gidiyor ve inşallah bunu burada da sürdürürüm. Ulusal gruptan bir müddet uzak kaldım. Sakatlıklar oldu, performans düşüklüğü de oldu. Fakat tekrar burada olduğum için memnunum. Ulusal forma için çaba etmek benim adıma memnunluk verici.” tabirlerini kullandı.

Fiziksel olarak uygun olduğu maçlarda daha âlâ oynadığına dikkati çeken İrfan Can, “Çok şanssız vakitler geçirdim. İnşallah sonrası benim için yeterli olur ve saha içinde her şeyi daha çok denerim. Burada hoş bir aile ortamı var. Hocamız da sıcak kanlı. Genç kardeşlerimize de elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum.” diye konuştu.

Serdar Gürler: “İnanılmaz memnun ve gururluyum”

Uzun bir ortadan sonra tekrar ulusal ekipte kendisine yer bulan Serdar Gürler de “İnanılmaz keyifli ve gururluyum. Ortadan 3 sene geçti. Ulusal grupta vazife yapmak, burada emek vermek büyük bir onur ve gurur.” değerlendirmesinde bulundu.

Milli grup takımında çok uygun kanat oyuncusu bulunduğuna dikkati çeken Serdar, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Türkiye ve Avrupa’da kendisini kanıtlamış üst seviye oyuncular var. Hocama da beni bu rekabete layık gördüğü için teşekkür ederim. Mühlet almak için elimden geleni yapacağım. Son devirde gol yemeden çok gol attığımız maçlar oynadık. Bunu sürdürmek istiyoruz ve ben de buna katkı sağlarsam ne keyifli bana. Maksadımız gol yememek ve seriyi devam ettirmek. Evvelki maçlara nazaran daha çok gol atmak istiyoruz. Burada olmaktan ötürü çok memnunum ve artık idmana gidip keyif almaya bakacağım.”

Serdar, formasını giydiği Medipol Başakşehir’de ağır maç trafiğinden ötürü yaşanan rotasyonun fizikî durumunu daha düzgün hale getirip getirmediği sorusuna şu karşılığı verdi:

“Rotasyon demeyelim de âlâ oynayan isimleri oynatıyor hocamız. 13 maçın 10’unda oynadım. Herkes birebir düzeyde olduğu için hocamız bir tercih yapıyor. Biz de elimizden geleni yapıyoruz fakat yorgunluk oluyor. Her 3 günde 1 maç oynamak, seyahatler bizi yoruyor. Ancak hocamız bizi buna hazırladı ve çok yeterli bir dönem başlangıcı yaptık. Bu türlü de devam ediyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.