Instagram’a beklenen özellik geliyor: Repost

Meta’nın sahip olduğu Instagram, repost özelliğini şimdi herkese açık olarak yayınlamamış olsa da, yakında muhakkak kullanıcılarla test etmeye başlamayı planlıyor.

Meta’dan bir sözcü yaptığı açıklamada, “Hikayelerde nasıl tekrar paylaşabileceğinize benzeri halde, Feed’deki gönderileri tekrar paylaşma yeteneğini keşfediyoruz, böylelikle beşerler kendileriyle rezonansa giren şeyleri paylaşabilir ve böylelikle yepyeni içerik oluşturucular çalışmaları için kredilendirilir” dedi.

RETWEET GİBİSİ ÖZELLİK GELİYOR

Şu anda Instagram’da öteki bir kullanıcının gönderisini tekrar paylaşmanın direkt bir yolu yok, fakat gönderileri yine paylaşmak isteyen kullanıcılar bunu yapmak için bazen üçüncü taraf uygulamaları kullanıyor.

Yeniden paylaşım özelliğinin eklenmesi, gönderilerin tekrar paylaşılması kelam konusu olduğunda süreksiz tahlil gereksiniminden kurtulacaktır.

Hikayenizde birinin gönderisini paylaşabilmenize karşın, bu yakında yayınlanacak olan yine yayınlama fonksiyonu, gönderiyi akışınızda paylaşmanıza müsaade verecektir.

Instagram, kullanıcılarının birçoklarının Öykü paylaşma özelliğini esasen kullandığını ve ayrıyeten arkadaşlarıyla gönderileri paylaşmak için DM’leri kullandığını biliyor ve artık kullanıcılara beğendikleri gönderileri geniş çapta paylaşmaları için daha uygun bir yol sunmaya çalışıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.