Hindistan Kovid-19 Hatalarına Tekerlekli Yoğun Bak…

Kovid-19 vakalarının hızla arttığı Hindistan’da oksijen tüplerinde yaşanan sıkıntı nedeniyle hastalara oksijen sağlamak amacıyla tekerlekli yoğun bakım hizmeti başlatıldı.

Kovid-19 salgınının hızla artması ikinci dalganın oluşmasına neden olurken, Hindistan’da hastanelerde boş yataklar, ilaçlar ve oksijen tüplerinin tükenmesiyle ‘tekerlekli yoğun bakım’ hizmetiyle dikkat çekici bir uygulamaya imza atıldı. 

5 YATAK KAPASİTELİ BİR ARAÇ TASARLANDI

Koronavirüs salgının ikinci dalgası nedeniyle yeni bir furya yaşanırken salgınla mücadele için yeni tedbir çalışmaları başlatıldı. Hindistan’da koronavirüsle mücadele kapsamında artan vakalara karşılık hastanelerin ve tıbbi cihazların yetersiz kalması nedeniyle Karnataka Eyaleti Karayolu Taşımacılığı Şirketi (KSRTC) tarafından başlatılan tekerlekli yoğun bakım hizmeti geliştirilerek 5 yatak kapasiteli bir araç tasarlandı.

Söz konusu tekerlekli yoğun bakım hizmeti eyalet genelinde uygulanması planlanıyor. Aracın içerisinde acil tıbbi müdahale ekipmanı, oksijen tüpleri ve bir jeneratör sistemi bulunacak.

KORONAVİRÜS HASTALARININ, OKSİJENE DAHA KOLAY ULAŞMALARI AMAÇLANDI

Aracın tasarlanmasındaki en önemli neden ise koronavirüs hastalarının hastaneye götürülürken ihtiyaç duydukları oksijeni sağlamak amacıyla hastalara büyük oranda yardımcı olacağı düşünüldü. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir