Hasret C.’yi öldürmekle suçlanan Harun K. ‘yetersiz delil’ nedeniyle beraat etti

27 Eylül günü çocuklarının gözü önünde birlikte yaşadığı Hasret C.’yi öldürdüğü tez edilen Sezgin G. beraat etti.

Kardeşi Hasret C.’nin öldürülmeden bir gün evvel şiddete maruz bırakıldığını anlatan Harun K., tartışma sırasında Hasret C.’nin, Sezgin G.’nin eline kaşıkla vurduğunu bunun sonrasında Harun K.’nin mutfaktan bıçak alıp geldiğini aktardı.

‘BU KASITLI BİR CİNAYET’

Olayı çocukların anlattığını söyleyen Harun K., “Kız kardeşimin dövüldüğüne dair bir sürü kanıt var, çocukların her şeyi anlatmalarına karşın bu adamı özgür bıraktılar. Kız kardeşimi alıp odaya götürüyor ve meskenin dış kapısını da kilitliyor. Daima dövüyor kız kardeşimi. Bıçağı kardeşimin göğsüne saplıyor ve ikinciyi vurmasın diye 18 yaşındaki yeğenim babasını tutmaya çalışıyor. Büyük kızın elini de kesiyor” diye konuştu.

‘SAATLERCE CAN ÇEKİŞTİ KIZ KARDEŞİM’

Yaşanan tüm bu olayların akabinde, kız kardeşinin birebir gün saat 20.00 sıralarında ömrünü yitirdiğini söyleyen Harun K., “Yolda ölüyor kız kardeşim ve ambulansa onu öldüren Sezgin C. de biniyor. Saatlerce can çekişmiş kız kardeşim. Bu kasıtlı bir cinayet. Kız kardeşimi hastaneye götürmediler. Çocuklarla konuşana, halıyı saklayana kadar kız kardeşimi niçin hastaneye götürmüyorlar?” diye sordu.

“ÖLDÜRDÜĞÜ AŞİKÂR, KARDEŞİMİ MEZARDAN MI KALDIRACAĞIZ?’

Davanın bugün görülen üçüncü son duruşmasında, tutuklu yargılanan Harun K., ‘yeterli kanıtın olmaması’ nedeniyle beraat etti.  Hasret C.’nin ağabeyi Harun K., duruşmada yaşananları Cumhuriyet.com.tr‘ye anlattı.

Özlem C.’nin iki çocuğunun da bu karara feryat ettiğini ve reaksiyon gösterdiğini belirten Harun K., “Katili bıraktılar. ‘Öldürdüğü net değil, kuşku sanıktan yanadır. Bıçaklasa hastaneye götürmezdi’ dediler. Çocuklarının gözünün önünde öldürdü kardeşimi. Programlara başvurmayı düşünüyoruz, bu bu türlü olmayacak. Diğer yolu yok. Onlar avukat tutmuş, bizim maddi durumumuz olmadığı için avukat barodan atandı. Avukat da pek ilgilenmedi. Öldürdüğü belili, kardeşimimi mi kaldıracağız mezardan? Neyin kanıtı?” sözlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.