Günlük koronavirüs verileri açıklandı: Hasta sayısı salgının başından beri ilk kez 6 bini geçti!

Türkiye genelinde bugün 6 bin 17 koronavirüs ‘hasta’sı tespit edildi. Bu sayı, salgının başından beri kaydedilmiş en yüksek günlük hasta sayısını oluşturdu.

Günlük koronavirüs verileri açıklandı: Hasta sayısı salgının başından beri ilk kez 6 bini geçti!

Türkiye’de koronavirüs salgınına dair günlük veriler açıklandı. Hasta sayısı, salgının başından beri ilk kez 6 bini geçti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, günlük verilere dair yaptığı açıklamada, “Bugün tespit edilen 6.017 hastamız var. Tedbirler ve kısıtlamaların yakın zamanda netice vermesi için kurallara sıkı sıkıya uymalıyız. Salgınla mücadelenin yöntemi asırlardır değişmedi: el Temizliği, Maske ve Mesafe. Sevdiklerimiz için tedbirlere uyalım” ifadelerini kullandı.

Bugün tespit edilen 6.017 hastamız var. Tedbirler ve kısıtlamaların yakın zamanda netice vermesi için kurallara sıkı sıkıya uymalıyız. Salgınla mücadelenin yöntemi asırlardır değişmedi: el Temizliği, Maske ve Mesafe. Sevdiklerimiz için tedbirlere uyalım. https://t.co/RVlhe7786O

— Dr. Fahrettin Koca (@drfahrettinkoca) November 22, 2020

Türkiye genelinde bugün 6 bin 17 hasta tespit edildi. Bu sayı, salgının başından beri kaydedilmiş en yüksek günlük hasta sayısını oluşturdu. Daha önceki rekor ise dün kaydedilen 5 bin 532 hasta ile gerçekleşmişti.

Koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan can kaybı sayısı ise bugün 139 oldu.

Ağır hasta sayısı ise 4 bin 217’ye yükseldi.

gunluk-koronavirus-verileri-aciklandi-hasta-sayisi-sanginin-basindan-beri-ilk-kez-6-bini-gecti-808006-1.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir