Google’da SHIB’e olan ilgi diplerde!

Geçen yıl en iyi kripto para birimleri arasında ortaya çıktıktan sonra, Shiba Inu’nun ( SHIB ) piyasa değeri, devasa fiyat düzeltmesiyle savaşmaya devam ediyor, diğer yandan ise bu durum token’e olan ilginin azalması neden oluyor.

Google’da SHIB’e olan ilgi diplerde!

Genel olarak kripto piyasası kırmızı bölgede işlem görüyor. SHIB’de de durum farklı değil, SHIB’e olan ilgi şu anda 2021’in yörüngesiyle oldukça çelişiyor.

Finans analizleri ile bilinen Finbold tarafından derlenen veriler, son 12 ayda ‘SHIB Satın Al’ anahtar kelimesini içeren Google arama sorgularının 2021’deki 8 popülerlik puanından Haziran 2022’de tüm zamanların en düşük seviyesi olan 0’a indiğini, yani %100’lük bir düşüş kaydettiğini gösteriyor.

SHIB aramaları, Ekim 2021’in sonuna doğru, kripto boğa koşusunun zirvesinde 100 popülerlik puanıyla zirveye ulaşmıştı.

SHIB Google arama trendi. Kaynak: Google Trendler

Özellikle, azalan küresel ilgiye rağmen, bazı ülkeler hala tokenlere ilgi göstermeye devam ediyor. ABD’li yatırımcılar 100 puanlık en yüksek popülerlik puanıyla lider, Kıbrıs ise ABD’yi 81 puanla takip ediyor. Kanada, Singapur ve Avustralya da sırası ile 75, 71 ve 64 puanla en üst sıralarda yer alıyor.

Meme coin’lere olan ilgi azalıyor

SHIB’ye olan azalan ilgi, kripto para birimleri büyük bir satış kaydetmeye devam ettikçe, jetonun değerindeki düşüşle aynı oranda ilerliyor. Genel olarak, SHIB’nin değeri 2022’de %70’in üzerinde düştü ve varlık sahiplerinin çoğu şu anda zararda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.