Forvete Viking! Genç yıldızla görüşmeler başladı

Galatasaray’da Kuzeyli operasyonu başladı. Transferde İskandinav pazarına yönelen Sarı- Kırmızılılar, Bodo Glimt’in sağ kanat oyuncusu Ola Solbakken’in akabinde, bir diğer Norveçli yıldızı daha gündemine aldı. Solbakken’le birlikte Bodo Glimt formasıyla UEFA Konferans Ligi’ne damga vuran bir performans ortaya koyan 22 yaşındaki santrfor Erik Botheim, Galatasaray’ın golcü adayları ortasına yine dahil oldu. Daha evvel de Cim Bom’un gündeminde bulunan, lakin geçtiğimiz ocak ayında 7.5 milyon Euro bonservis bedeliyle Krasnodar’ın yolunu tutan Botheim, savaş gerekçesiyle Rus kulübünün formasıyla şimdi tek bir maça dahi çıkamadan, yollarını ayırma kararı aldı.

Gelecek için yatırım

Bonservisi elinde bulunan genç yıldızla, İskoçya, Belçika ve Alman kulüpleri yakından ilgileniyor. Sarı-Kırmızılı idare de oyuncunun kurallarını öğrenmek üzere menajeriyle temasa geçti. Başta Vedat Muriç olmak üzere kıymetli santrforlar için de teşebbüslerini sürdüren Galatasaray, maliyetinin uygun olması durumunda Erik Botheim’ı da takımına katmayı hedefliyor. Genç yeteneğin, Galatasaray formasıyla tekrar parlayabileceği ve tekrar yüksek bonservis sayılarıyla bir öteki Avrupa kulübüne transfer olabileceği düşünülüyor.

Mourinho’yu hayran bıraktı

Erik Botheim, kadro arkadaşı Solbakken’le birlikte Konferans Ligi’nde Roma’ya karşı ortaya koydukları oyunla, İtalyan devinin hocası Jose Mourinho’yu etkilemeyi başarmıştı. 1.85’lik santrfor, geçen dönem Konferans Ligi elemelerinde 6 maçta 2 gol, 2 asist, Konferans Ligi’nde 6 maçta 4 gol, 4 asist, Şampiyonlar Ligi elemelerinde ise 2 maçta 1 golle oynamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.