Eski DSP’li bakan Gelecek Partisi’ne katıldı

DSP’den milletvekili seçilen, bir mühlet Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığı yapan ve 2009-2014 yılları ortasında CHP’den Konak Belediye Başkanlığı misyonunu yürüten Hakan Tartan, Gelecek Partisi’ne katıldı.

Davutoğlu, rozet takdimi sırasında “Hakan Bey’e teşekkür ediyorum. Bu geniş Gelecek ailesine beğenilen geldiniz. Türkiye’nin geleceğini daima birlikte inşa etmek üzere bu aileyi her geçen gün daha da genişletecek ve bütün Türkiye’yi kuşatacağız” dedi.

Gelecek Partisi vilayet ve bölge koordinatörleri toplantısında düzenlenen merasimde konuşan Tartan, “Türkiye güç bir süreçten geçiyor. Bu şiddetli süreçte hepimizin yapacağı şeyler var. Geleceğimiz, çocuklarımız, Türkiye’nin aydınlık geleceği ismine yapacağımız çok şey var. Başbakanımız devlet adamı kimliğiyle, mütevazı ve donanımlı kimliğiyle Türkiye’nin geleceğinde çok kıymetli misyonları olacağına inanıyorum. Hepimiz bir biçimde takviye vermeliyiz. Ben bu inançla buradayım. Koltuk, makam üzere şeyleri bir kenara bırakarak Türkiye’nin aydınlık geleceği için gayret içinde olmaya karar verdim.

TEMEL İDEOLOJİMİZ HAK, HUKUK VE ADALETTİR: Gelecekte Türkiye ismine çok şeyler katacağına inandığım Başbakanımızın yanında olmak istedim. Temel ideolojimiz hak, hukuk ve adalettir. İdealimiz keyifli bir Türkiye’dir. Zorlukları aşarak ve muhakkak devirlerde Türkiye içinde estirilen karanlık bulutları dağıtarak başaracağımıza inanıyorum. Bu uğraşta yanınızda olmaya uğraş göstereceğim. Allah yolumuzu açık etsin. Bu gayret herkes için güzel olsun” tabirlerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.