Eşini ve çocuklarını öldürüp intihar etmişti: Aksaray’daki katliamda cenazeler teslim alınmadı

Olay, 25 Mayıs günü saat 06.30 sıralarında Dere Mahallesi Belediye Caddesi’ndeki 3 katlı apartmanın 2’nci katında meydana geldi. Ailesiyle Aksaray’daki akrabalarının yanına gelen Mohammed Hossein Sultani, tartıştığı eşi Gol Bibi Sultani’yi 6 yerinden bıçaklayarak, yataklarındaki kızları Meryem (4) ve Merveh’i (3) de balkondan atarak öldürdü.

Mohammed Hossein Sultani akabinde kendisini balkondan boşluğa bıraktı. Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedaviye alınan Mohammed Hossein Sultani de evvelki gün hayatını yitirdi.

AFGANİSTAN’A DÖNMEK İSTEDİKÇE ŞİDDET GÖRMÜŞ

Gol Bibi Sultani’nin eşine sıklıkla ülkesine geri dönmek isteğini söylediği, bu nedenle çıkan tartışmalarda şiddet gördüğü öne sürüldü. Olaydan bir mühlet evvel, Gol Bibi Sultani’nin şiddet görünce konutu terk ettiği, eşinin kayıp müracaatıyla polis tarafından bulunduğu öğrenildi. Olay gecesi de Gol Bibi’nin kızlarıyla ülkesine dönmek istediğini söylemesiyle tartışma çıktığı bildirildi.

CENAZELERİ TESLİM ALAN YOK

Otopsileri tamamlanan Mohammed Hossein Sultani, Gol Bibi Sultani ile kızlarının cenazeleri Aksaray Eğitim Araştırma Hastanesi’nin morgunda bekletiliyor. Yakınları, cenazeleri 15 gün içinde almazsa Afgan aile cumhuriyet savcılığının talimatıyla belediye takımlarınca kimsesizler mezarlığına defnedilecek. Cenazelerin alınması için şu ana kadar müracaatta bulunulmadığı bildirildi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.