En Popüler 3 Android Oyunu!

 

Android telefonların kullanım amaçlarından belki de en önemlisi oyun oynamaktır. Gün geçtikçe gelişen teknoloji sayesinde grafik ve seçenek bakımından zenginleşen Android oyunları, son birkaç yılda katlanarak artmaya başladı. Tabi bu nedenden dolayı Android markette, sayısız iyi veya kötü oyun yer almaya başladı. Bu yazımızda ise, en çok oynanan ve hala da oynanmaya devam eden üç oyundan bahsedeceğiz.

Subway Surfers

Sınırsız ilerleme özelliğine sahip olan bu oyunda kahramanımız, güvenlik görevlilerinden kaçmaktadır. Engellere takılmadığınız sürece devam eden oyunda, altın ve rakam toplayarak birçok farklı özelliğin kilidini açma şansınız mevcut. Aynı zamanda güncellemeler sayesinde farklı başkentlerde ilerleyen senaryo, sizi dünyanın dört bir yanına götürüyor.

Subway Surfers, yapılan araştırmalara göre Android bilgi platformunun en çok oynanan oyunlarının başında gelmektedir. 1 milyardan fazla indirme sayısı da bu durumu rakamsal olarak kanıtlamaktadır. Uzun yıllardır markette yer alan bu oyun, hala popülerliğini korumaktadır.

Clash Of Clans

En popüler strateji oyunlarından birisi olan Clash of Clans, Android oyunları arasında en çok oynanmış ikinci oyundur. Klasik strateji oyunlarından biri olan Clash of Clans’ta; diğer köylerin kaynaklarını sömürerek ya da kendi kaynaklarınızı oluşturarak köyünüzü güçlendiriyorsunuz. Bu sayede hem savunmalarda hem de saldırılarda başarılı olarak diğer köy sahiplerine gücünüzü gösterebilirsiniz. Aynı zamanda ittifaklara katılarak güçlerinizi de paylaşabilirsiniz.

Online tabanlı oyun olan Clash of Clans, şimdiye kadar 500 milyonun üzerinde indirmesiyle, Android oyunları arasında oldukça yüksek bir konuma sahiptir.

Candy Crush Saga

Şekerli bir oyun mu istediniz? O halde mutlaka Candy Crush oyununa göz atmalısınız. Zeka oyunları kategorisinde yer alan bu oyun, aynı renkte şekerleri yan yana getirerek kırmanız üzerinden ilerlemektedir. Yüzlerce seviyesi olan bu oyunda, farklı seçenekler ve zengin görsel grafik sayesinde asla sıkılmazsınız.

Android oyunları arasında en sık oynanan üçüncü oyun olan Candy Crush, şimdiye kadar 500 milyonun üzerinde indirmeye sahiptir.

En çok oynanan diğer Android oyunları ise sırasıyla: Hill Climb Racing, Temple Run 2, 2048, Piano Tiles ve Plants vs. Zombie’dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir