Devlet Bahçeli’den Azerbaycan bildirisi: Sabır gösterilemeyecek

Dağlık Karabağ’da hezimete uğrayan Ermenistan’ın silahlı kuvvetleri, Azerbaycan’ın Daşkesen, Kelbecer ve Laçın istikametlerinde geniş kapsamlı provokasyonda bulundu.

Ermeni sabotaj kümeleri, Azerbaycan ordusunun mevzileri ortasındaki yerlere ve yollara mayın döşedi.

Bu durumu önlemek için Azerbaycan birliklerince alınan önlemler sonucunda çatışmalar yaşandı.

50 Azerbaycan askeri şehit oldu

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Azerbaycan ordusundan 42, Devlet Hudut Hizmetleri askeri çalışanından 8, toplam 50 askerin şehit olduğu duyurdu.

Çatışma Azerbaycan ordusunun bastırmasıyla sona erdi.

Bugün şehit askerler için merasim yapılırken, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Lideri Devlet Bahçeli’den değerli iletiler geldi.

“Sabır ve tahammül gösterilemeyecektir”

Bahçeli, Türkiye’nin her daim Azerbaycan’ın yanında olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Karabağ Zaferi’ni hazmedemeyen, işgal ettiği Azerbaycan topraklarından sökülüp atılan Ermeni çeteleri mütecaviz aksiyonlarına sürat vererek, kanlı ve hain provokasyonlara girişmektedir. Gerçekten Ermenistan’ın Karabağ’daki saldırganlığına sabır ve tahammül gösterilemeyecektir.

“Türkiye, Azerbaycan ile sonuna kadar dayanışma içindedir”

12 Eylül gecesinden itibaren Azerbaycan hududunun Daşkesen, Kelbecer ve Laçin istikametinde Ermeni silahlı ögelerinin alçak saldırısı sonucunda 50 Azerbaycan neferi şehit olmuş, çok sayıda nefer de yaralanmıştır. Türkiye, Azerbaycan ile sonuna kadar dayanışma içindedir.

“Azerbaycan, zalimler karşısında asla yalnız değildir”

Can Azerbaycan, terör devleti Ermenistan ve gerisinde duran zalimler karşısında asla yalnız değildir. Türk milleti soydaşlarının ardındadır. Milliyetçi Hareket Partisi Ermeni hücumlarını lanetlemekte, Karabağ’ın azatlığına uzanan ellerin kırılacağına inanmaktadır.

“Türkiye’nin dayanağı tam ve eksiksizdir”

Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev liderliğinde kardeş ülke Azerbaycan her türlü hunhar ve hayasız oyunu temelinden bozmaya muktedirdir. Türkiye’nin dayanağı de tam ve eksiksizdir. Ermenistan’ı alana sürüp piyon üzere kullanan hangi ülke olursa olsun doğacak ağır sonuçlardan mesuldür.

“Bir defa yükselen bayrak bir daha inmeyecektir”

Vatan uğruna şehit düşen kahraman askerlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmetler niyaz ediyor, Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev’in şahsında kardeş Azerbaycan halkına ve aziz Türk milletine başsağlığı diliyorum. Unutulmasın ki, bir kez yükselen bayrak bir daha inmeyecektir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.