CHP’li Tanrıkulu’nun oğlu ve yeğeni hengamede bıçaklandı

Olay, geçen pazar günü saat 01.00 sıralarında Beyoğlu Asmalı Mescit Mahallesi’nde meydana geldi. Argümana nazaran, semtteki bir pasajda bulunan iki restoran işletmecisi ortasında “müşteri kapma” nedeniyle tartışma çıktı. Tartışmanın büyüyerek arbedeye dönüşmesi üzerine restoran sahibi Ali Ekber Y. ve başka restoranın sahibi Özgür Savaş Tanrıkulu birbirine girdi. Kısa bir müddet sonra taraflar birbirlerinden ayrıldı.

Kavgayı duyan Ali Ekber Y.’nin tanıdıkları pasaja gelince karşı tarafla ortalarında tekrardan arbede çıktı.

ORTALIĞIN KARIŞTIĞI BIÇAKLI HENGAME KAMERADA

Ortalığın karıştığı arbedede CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun oğlu Mitan Alican Tanrıkulu baldırından ve yeğeni Mehmet Cemal Tanrıkulu ise bacağından bıçakla hafif halde yaralandı. Olayın akabinde Tanrıkulu’nun yaralanan oğlu ve yeğeni kendi imkanlarıyla Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesine geçerek tedavi oldu. Hayati tehlikeleri bulunmayan iki kuzen tedavilerinin akabinde taburcu edildi. Ortalığın karıştığı bıçaklı hengame ise güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

POLİSİN GÖZALTINA ALDIĞI 7 KUŞKULU HÜR BIRAKILDI

Öte yandan, olayın akabinde çalışma başlatan Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Ofis Amirliği takımları, etraftaki güvenlik kamera imajlarını incelemeye alarak görgü şahitlerinin sözüne başvurdu. Yapılan çalışmalar sonucunda Mehmet Cemal Tanrıkulu, Mitan Alican Tanrıkulu, Onur M., Özgür Savaş Tanrıkulu, Melik Fırat Tanrıkulu, Ali Ekber Y. ve Mustafa Y. sözü alınmak üzere emniyete götürüldü. Emniyette tabirleri alınarak isimli süreçleri yapılan 7 kuşkulu, isimli makamlarca hür bırakıldı. Ayrıyeten pasajda 21 Haziran’da 9 iş yeri polis ve zabıta takımlarınca denetlendi. Denetlemeler sonucunda 3 iş yeri mühürlenirken 4 iş yerine “mühür fekki” nedeniyle süreç yapıldı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.