Bülent Korkmaz: 23 Haziran’daki mevcut takımla olmayacağını biliyordum

Çaykur Rizespor Teknik Yöneticisi Bülent Korkmaz, “Tabi ki 23 Haziranda ki mevcut takımla olmayacağını biliyordum. O anki takım yapısıyla şu anki ortasında fark var. Bilhassa yaptığımız transferler bana nazaran gerçek hamlelerdi” dedi.

Gelecek dönem Spor Toto 1. Lig’de uğraş edecek olan Çaykur Rizespor, yeni dönem hazırlıklarını Erzurum Yüksek İrtifa kamp Merkezi’nde Teknik Yönetici Bülent Korkmaz idaresinde sürdürüyor.

Antrenman sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bülent Korkmaz, “9 günlük süreçte hem fizikî olarak hem taktik idmanı olarak düzgün çalıştılar. Hazırlık maçları da âlâ gidiyor. Olağan ki hazırlık maçlarında ve taktik idmanlarında kusurlar oluyor. Biz de yanılgılar olmasını istiyoruz. O kusurları resmi maça yansıtmamak için daha çok çalışıyoruz. Oyuncular ellerinden gelenin en güzelini yapıyorlar. Yeni gelen transferlerin gruba ahengi bu süreçte daha uygun. Hem grupla bütünleşiyorlar hem adapte oluyorlar hem de idmanda adaptasyon güzele gerçek gidiyor. Diğer transferler de gelecek. Anlaşıldı, onlarla imza kademesine gelindi. İnşallah onlar da gelir. 2 mevkide transfer yapacağız. Onlara çok titiz davranıyoruz. Bilhassa yönetici arkadaşlarımız şu ana kadarki süreçte yeterli çalıştılar. Bu iki mevkideki transferi yaptıktan sonra da bekleyeceğiz” sözlerini kullandı.

“BİR AİLE ORTAMI KURMAK İÇİN UĞRAŞIYORUZ”

Geçen dönem yaşanılan olaylardan, bu dönem yaşamamak için ders çıkarttıklarını kelamlarına ekleyen Korkmaz, “Ben ve takımım her vakit doğruları söyleyeceğiz. Kendimize nazaran hakikat olan, diğerine yanlışsız olmayabilir. O fikre de hürmet duyuyorum. Natürel ki 23 Haziran’daki mevcut takımla olmayacağını biliyordum. O anki takım yapısıyla şu anki ortasında fark var. Bilhassa yaptığımız transferler bana nazaran hakikat ataklardı. Zira yöneticilerimizle hem fikir alışverişinde bulunuyoruz. O fikir alışverişlerinden sonra kulübün mevcut takımını ve gelecek oyuncuyu bu ekibe hem maddi manada hem de manevi manada katkı vermesi gerektiğini düşündük. Bir aile ortamı kurmak için uğraşıyoruz. Geçen dönem yaşanan olaylardan ders alarak, bu sene yaşamamak için gerçek transfer atakları yapıyoruz. Birinci etabı Rize’de yaptık. İstediğimiz o transferler gerçekleşmedi. Mayıs ayının ortasında o tabloyu önlerine vermiştik lakin idare değişince ister istemez onlar da bu durumdan en düzgün biçimde nasıl çıkabiliriz diye düşündüler. Yaptığımız transferle hakikaten de düşündüğümüz mevkilerdeki oyunculardı. Şu an 2 tane mevkiye transfer yapmak istiyoruz. Onun için de çok çalışıyoruz. Yöneticilerimiz de çok çalışıyor. Maalesef bazen oyuncudan bazen menajerinden bazen de kulübünden düşünce çıkıyor. Nihayetinde bir bütçe belirliyorsunuz, onun üzerine çıkamazsınız. Görüşüyorlar, o görüşmelerin sonunu göreceğiz. İnşallah o 2 mevkiyi de halledersek istediğimiz transferleri yapmış olacağız” biçiminde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.