Bir vilayette daha ekmeğe artırım geldi

Kütahya’da, fırınlarda satılan ekmeğe ve MHP’li Kütahya Belediyesi tarafından üretilen halk ekmeğe artırım yapıldı.

Artan üretim maliyetleri nedeniyle bir vilayette daha ekmeğe artırım geldi.

Kütahya Belediyesi, bugünden itibaren geçerli olmak üzere belediye tarafından üretilerek satılan halk ekmek fiyatına artırım yaptı.

Yeni düzenlemeye nazaran, hem fırınlarda hem de belediye tarafından üretilen halk ekmek fiyatlarında artış yapıldı.

Daha evvel fırın ve bakkallarda 210 gramı 3 TL’den satılan ekmeğin fiyatı 4 TL olurken, Kütahya Belediyesi tarafından üretilen ve 210 gramı 2,5 TL’den satılan halk ekmeğin gramajı 20 gram artırılarak 230 gramı 3,5 TL’den satılacak.

ZAM MÜNASEBETİNİ BELEDİYE LİDERİ AÇIKLADI

Kütahya Belediye Lideri Prof. Dr. Alim Işık, fiyatların artmasında doğalgaz, emekçi maliyeti, un fiyatları ve elektrik fiyatındaki artışların tesirli olduğunu söyledi.

“Kütahya Belediyesi olarak bu işin halk ekmek büfelerinden satılan ekmekler üzerinde karar vericiyiz” diyen Işık, şöyle devam etti:

“Yaptığımız kontrat gereği en az yüzde 20 indirimli ekmek satma yükümlülüğü kelam konusu. Buradan yola çıkarak daha evvel 210 gram ekmek 2.5 TL iken bugünden itibaren 230 gram ekmek 3.5 TL olacak. Gramaj artırarak 3.5 TL yaptık.

Halk ekmek büfelerinde ekmeğin kilosu 19 TL olması gerekirken biz 15 lira 20 kuruştan satılacağı tarafında formda karar aldık.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.