BioNTech Aşısı Yaptıranların Maske Zorunluluğu Esn…

Kovid-19 salgını sürecinin en etkili koruma yöntemi olan aşılama çalışmaları kapsamında, BioNTech aşısı yaptıranların maske takma zorunluluğu esnetilecek.

Koronavirüse karşı yürütülen aşılama çalışmalarına yeni bir soluk getirildi. Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan son açıklamada, BioNTech aşısı yaptıranların ‘pozitif ayrımcılık’ kapsamı altında sosyal faaliyetlere katılabileceği ve maske takma zorunluluğunun esnetilebileceği ifade edildi.

Türkiye ‘kademeli normalleşme’ sürecini doğru çalışmalarına devam ederken, 1 Haziran ve sonrasında nasıl bir süreç yaşanacağı insanlar tarafından oldukça merak ediliyor. Vvirüsle mücadelede en etkili silah olan kovid-19 aşıları kapsamında, Türk bilim insanı Prof. Dr. Uğur Şahin’in kurucu ortağı olduğu BioNTech firmasından gelecek olan aşılarla birlikte sürecin hızlanması planlanıyor, Bakanlık ise aşıya teşvik için çalışmalarına devam ediyor.

normalleşme

SOSYALLEŞMEDE ‘POZİTİF AYRIMCILIK’

Sağlık Bakanlığı bu kapsamda günde 1 milyon doz aşı yapmak için çalışmaların hız verirken, teşvik konusunda ise yeni gelişmeler gündeme gelmeye devam ediyor. Sabah gazetesinden Zübeyde Yalçın’ın haberine göre aşı yaptırana ‘pozitif ayrımcılık’ gösterileceği gündeme geldi. Buna göre; konser sinema ve tiyatro gibi etkinliklere aşı yaptıranlar alınacak ve maske zorunluluğu da esnetilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir