Bilecik’te kaybolan çocuk 8 saat sonra Sakarya’da bulundu

E.F.Y. dün İnönü Mahallesi’ndeki meskeninin bulunduğu bölgede kayboldu. Çocuğa ulaşamayan yakınları, 112 Acil Davet Merkezinden yardım istedi.

Bölgede AFAD, ANDA Kardeşe Vefa Derneği Bilecik Vilayet Temsilciliği üyeleri, polis ve zabıta grupları tarafından arama çalışmasına başlandı.

Belediye hoparlöründen kayıp E.F.Y’nin üzerinde bulunan kıyafetler tanım edilerek vatandaşlardan hassas olmaları istendi.

İlçe merkezinde vatandaşlar arama çalışmalarına takviye vererek ikamet ettikleri yerlerde arama yaptı.

Osmaneli Kaymakamı Yüksel Ünal, Belediye Lideri Münür Şahin, İlçe Emniyet Müdürü Ali Özgan ve İlçe Jandarma Kumandan Vekili Mustafa Toy da kayıp çocuğun meskenine gelerek ailesiyle görüştü.

Konuşma zahmeti de bulunan E.F.Y, 8 saat sonra Sakarya Büyükşehir Terminali’nde bulundu. Kayıp çocuğun, polis takımları tarafından etraf vilayetlere yapılan duyuru ile tespit edilerek bulunduğu öğrenildi.

Osmaneli Belediye Lideri Münür Şahin, AA muhabirine, kayıp çocuğun sağ salim Sakarya’da terminalde bulunduğunu söyledi.

Kayıp çocuğun ailesine teslim edilmek üzere süreçlere başlanıldığını kaydeden Şahin, “Bu mevzuda emeği bulunan AFAD’a, Osmaneli İlçe Emniyet Müdürlüğümüze, İlçe Jandarma Komutanlığımıza, belediye çalışanımıza ve tüm Osmaneli halkımıza çok teşekkür ediyoruz. Bu saate kadar tüm halk, çocuğu aramak için seferber olmuştu. Allah’a şükürler olsun ki çocuk, sağ salim bulundu. Hepimizin gözü aydın olsun.” diye konuştu.

E.F.Y. emniyetteki süreçlerin tamamlanmasının akabinde ailesine teslim edilecek.

KAYNAK: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.