Berlusconi’ye ‘bunga bunga’ davasında 6 yıl mahpus istendi

DUVAR- Eski İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, “bunga bunga” ismiyle bilinen seks partileri hakkında açılan üçüncü davada hakim karşısında.

Berlusconi, Milano’daki malikanesinde düzenlenen partiye katılanlara mahkemede ‘sessiz kalmaları’ karşılığında para vermekten yargılanıyor. Partiye katılan 20 kişi de “sessiz kalmak kaydıyla para ve armağan kabul etme” kabahatlerinden davanın sanıkları ortasında.

Euronews’in haberine nazaran Berlusconi, sonbaharda sonuçlanması beklenen davada hakkındaki tezleri reddediyor. 85 yaşındaki siyasetçinin hatalı bulunması halinde de uzun süren temyiz süreci ve yaşı nedeniyle cezaevine girme ihtimalinin düşük olduğu belirtiliyor.

Berlusconi’nin avukatları da milyonlarca euroyu bulan ödemelerin skandal sebebiyle prestijleri sarsılan bayanlara tazminat olarak verildiğini savunuyor.

Milano savcısı Luca Gagio son duruşmayı “Bu genç bayanlara gelir açısından aylık 2,500 euroluk ödemeler, bir çatı, bir konut, kalacak yer açısından yeterli durumda olacakları söylendi” tabirleriyle kapattı. Evvelki savcı Tiziana Siciliano, Berlusconi’yi “seks köleleri” tutmakla suçlamış, partilere katılan bayanlardan biri de partileri “seks şenliği” olarak tanımlamıştı. (DIŞ HABERLER)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.